04/2011

Spolupracovnice CVJM obdržela státní medaili za zásluhy

Vydáno dne 09. 09. 2011 (2024 přečtení)
Nadine Jording, dobrovolná spolupracovnice CVJM (německé YMCA), byla dne 26. srpna 2011 oceněna státní medailí za zásluhy za přínosnou dobrovolnickou práci.


Šestadvacetiletá lékařská asistentka z Bochumi Jording Nadine je velmi nadšenou dobrovolnicí v německé YMCA již 12 let. YMCA se zaměřuje na práci místní mládeží ve více než 2 200 klubech či vesnicích. Jednou ze součástí práce Ymky je hudební aktivita pro mládež – Ten Sing.

Od 14 let vedla jako dirigentka a vedoucí workshopů regionální tensingovou skupinu s více než 50 účastníky. Tehdy vedla skupinu o téměř 50 členech. Na základě své výborně znalosti angličtiny podpořila jako překladatelka mezinárodní tábor pro mládež v Michellstadtu a od roku 2007 je činná také v oblasti volného času.

Jording se velice zajímá o mezinárodní rozměr Ymky. Pět let byla německou delegátkou a členkou evropské mezinárodní skupiny Ten Singu, kde hájila zájmy německého tensingového hnutí. Od roku 2005 je také delegátkou mládeže celoněmeckého výboru YMCA, a spolupořádala výroční zasedání evropské Ymky.V roce 2010 byla Nadine Jording zvolena na čtyři roky do předsednictva Světové aliance YMCA.

Jording vynakládá mnoho svého času a osobního odhodlání pro práci s mladými lidmi: „V mládí jsem hodně získala od svých vedoucích v Ymce. Ten Sing mi dal možnost rozvíjet svou kreativitu, vyzkoušet sama sebe, umožnil mi dělat chyby v bezpečném prostředí a růst v odpovědnosti. Tyto zkušenosti ze mě udělaly člověka, kterým jsem dnes. Jsem zapojena do Ymky, aby si mohlo mnoho mladých lidí splnit své sny, rozšířit obzory.“

V pátek 26. srpna 2011 obdržela Nadine Jording v Bellevue Palace medaili za zásluhy Spolkové republiky Německo. Ta se uděluje od roku 1955. A to jako Spolkový kříž za zásluhy za vynikající výsledky v oblasti politické, ekonomické, kulturní, duchovní oblasti.

Dle zprávy na cvjm.de přeložili a upravili J. V. Hynek a Miki Erdinger, foto: cvjm.de

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]