04/2011

TSCZ 2011 - METAMORPHOSIS

Vydáno dne 09. 09. 2011 (1924 přečtení)
Den má 86 400 vteřin, tedy 86 400 okamžiků, momentů, chvil, ze kterých si odnášíme kopu zážitků a vzpomínek. Kolik vzpomínek se nám potom nastřádá za 13 dní a ještě k tomu TENSINGOVÝCH?!


Ano, ano, drazí tensingáři, tensingářky a tensingáčata. Už určitě víte, že je řeč o TSCZ 2011, letos pod názvem Metamorphosis, ale to není vše! Letošní rok byl totiž mnohem akčně bohatší, jelikož se konal i Evropský tensingový festival Movin, který je jen jednou za 5 let! Dovedete si představit 2 300 tensingářů z přibližně 29 různých oblastí na jednom místě? Sen, který se stal skutečností. Myslím, že Ti, co si nechali tuto velkolepou akci ujít, přišli o hodně, ale nemusíte zoufat! Skrze tento článek se Vám to vše pokusím nastínit a vtáhnout Vás do Naší tensingové holiday show.

Celá tensingová pouť začala 25. července, kdy jsme se střetli svými kormidly na TSCZ 2011 Metamorphosis (Proměny) v rekreačním středisku Star Line ve Svoru u České Lípy, kde jsme byli ubytováni na chatkách a v bungalovech.

Pobývali jsme zde od pondělí do pátku a pečlivě jsme nacvičovali společné písně a program na koncerty. Letošní hudební repertoár byl velice pestrý! Výběrem prošla Rihanna + Eminem – Love the way you lie, Toby Mac – Tonight, Bon Jovi – You give love a bad name, Mando Diao – Dance with somebody, Adam Lambert/ Pink – Whataya want from me, Adele – Rolling in the deep, Usher – Dj got us falling in love again, Journey/ Glee – Don’t stop believin, Hezekiah Walker – Souled out, Čechomor – Včelín + Gorale a vrcholem byl song Movin, který pro tuto příležitost složil Matúš Vránsky.

Samozřejmě byl každý den také obohacen workshopy, a to Muzikálem, Dramatem, Multimédii, Kapelou a Tancem a bylo to velmi vydařené.

Muzikál zazářil s Glee a jejich verzí Halo a Walking on Sunshine a bylo rozhodně nač koukat a také co poslouchat!

V Dramatu se zase vytvořili scénky na základě pantomimy s tématem „Vše zlé je k něčemu dobré“ a doprovázeny byly hudbou a celkově budily velmi dobrý dojem. V Multimédiích jste mohli rozvíjet své dovednosti s fotografováním a díky našim nadaným fotografům vznikla táborová kronika, díky které si můžeme připomenout táborové chvíle. V Tanci si to pěkně pařili na Dj Freshe a další hudební pecky a vznikla z toho vážně úžasná podívaná, ze které šel až mráz po zádech.

A také je třeba zmínit naši Kapelu, která odvedla pořádný kus práce a díky ní zněly všechny naše songy perfektně. A jak tady vypadal tensingový den? Ráno jsme začínali společným tancem, který nás nakopl do celého dne.

Potom jsme samozřejmě měli snídaně a po nich většinou navazovaly workshopy a megasbory, poté obědy, nějaký ten polední klid a další várka zpěvu a workshopování.

Každý večer Nás zde čekaly také společné večerní programy ve formě zamyšlení, her a povídání a samozřejmě zábavy, bez které by se to neobešlo! :-)

Po příjemně vyčerpávajícím dni následovala večerka a spinkání. :-)

Ani letos nechyběla menší bojovka, kterou nás vedoucí jednu půlnoc překvapili. Úkolem bylo zachránit naše virem infikované vedoucí a sehnat protilátku pro ně i pro sebe. Museli jsme se dostat lesem do laboratoře, kde nám protilátka byla vydána. To však nebylo jen tak jednoduché. Cestou nás totiž mohli chytit zombie v podobě našich vedoucích a protilátku nám vzít, někteří proto šli na vrcholek třeba i 8x. :-)

A málem bych zapomněla na anděly, kteří probíhají každým tensingovým rokem a pokaždé je pěkné sledovat kreativitu a to, jak si navzájem děláme skrze drobnosti radost.

A čímpak bych tento článeček ještě okořenila, abych Vás tady už nezačala nudit? Letošní rok si odnášíme asi nejvíce hlášek, které vznikly za vtipných situací a myslím, že o srandu s nimi máme postaráno ještě na dlouho. ŠNEK! :-)

A když už se blížíme ke konci, ráda bych zmínila naše milé vedoucí, kterým patří velké DÍKY! Protože nás infikovali skvělou tensingovou náladou a celému táboru dali úžasnou atmosféru a každý z nich do toho dal kus sebe.

Tato část naší tensingové plavby utekla velmi rychle a byla zakončena veřejnou generálkou v místě naší ubytovny. Poté nás čekaly koncerty v Čáslavi v rámci Čáslavského hudebního festivalu a potom následně na Mělníku, kde jsme předvedli to, co jsme během těch dní dokázali a moc jsme si to všichni užili. (Můžete shlédnout videa z koncertu na youtube). Poté jsme byli ubytování na faře na Mělníku, kde jsme byli pohoštěni skvělou večeří, za kterou moc děkujeme. No posuďte sami, nezní to jako pohádka? A to ještě zdaleka netušíte, jak kouzelně pokračovala. :-)

Myslíte si, že už je konec? To tedy rozhodně ne, Svor byl totiž Našim odrazovým můstkem a startovní čárou k European TEN SING Festival 2011 v Německu!!!

Markéta Radová, foto: Filip Rajnoch

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]