05/2011

Zpřístupnění sklepních prostor

Vydáno dne 13. 11. 2011 (1851 přečtení)
Dominikánského kláštera - lezecká stěna, minigalerie a klub Harlem

Ústí nad Labem – YMCA otevřela ve sklepních prostorách kláštera klub Harlem s lezeckou stěnou a minigaleriíí, kde bude provozovat sportovní a kulturní akce pro veřejnost. Dětské kroužky lezení, Kurzy lezení pro dospělé, Noc v Harlemu pro rodiče a děti, lezecké závody pro profesionály a amatéry a další kulturněspolečenské akce pro mladé lidi.


Harlem je unikátní klub s Boulderingovou stěnou, barem a minigaleriíí ve sklepních prostorách historického objektu – Dominikánského kláštera v centru města, nachází se v ulici Hradiště 97/4. Celý prostor je nekuřácký, nabízí bezpečné lezení bez lana do výšky 3,5 m s dopadem do matrací. Lezecká stěna má rozlohu cca 200 m2, a patří k největším v Ústeckém kraji. Pro lezce tu jsou připraveny bouldery různých obtížností podle barev, pro začátečníky, amatéry až po skutečné profíky.

Co je to bouldering?
Bouldering je disciplína provozovaná v nižších výškách, kdy lezec nepoužívá lano, ale odskakuje do matrací nebo jiného měkkého dopadiště. Stěna je hustě osázena chyty a každý si tak může zvolit ten svůj směr lezení po boulderu – stěně, nebo si vybrat z boulderů, které vymysleli jiní lezci. Bouldering je díky tomu vhodný jak pro jedince, tak pro skupiny lezců, kteří se mohou vzájemně motivovat. Stěna je vystavena z mnoha propojených profilů o různých sklonech a umožňuje tak trénink jak naprostým začátečníkům, tak výkonnostním lezcům. K doskoku slouží matrace o síle 35 cm. Dále se zde můžete shlédnout veřejnou minigalerii v rozšířených prostorách Harlemu, kde je možné dle domluvy vystavit také Vaše „umělecká díla“.

Celý prostor sklepení Dominikánského kláštera pomalu ožívá dalším aktivitám, která spolu s otevřením klubu Harlem zpřístupňují uzavřený ráz této kulturní a historické v centru města. YMCA tak pokračuje v započatém projektu: Oživení areálu Dominikánského kláštera a chce v budoucnu zpřístupnit i další prostory ústecké veřejnosti a návštěvníkům města.

Pavel Hušek jr., YMCA v Ústí nad Labem, foto: archiv autora

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]