05/2011

Tensingový festival 2011 Opava

Vydáno dne 13. 11. 2011 (1443 přečtení)
Každý rok se někde po Čechách pořádá tensingový festival. Letošek byl zajímavý tím, že to byl úplně první festival našeho TenSingu Tyjátr. Festival se konal v Opavě od 27. do 30. října 2011. Rádi bychom se s vámi podělili o to, jak jsme se měli, a tak vám krátce shrneme, jak to všechno vlastně bylo.


Ve čtvrtek ráno jsme se šťastně shromáždili na hlavním nádraží. Poslali rodiče domů a vyjeli směr Opava. Čekala nás dlouhá cesta. Kdo je chvíli v TenSingu tak ví, že tensingáři se umí zabavit. A tak to netrvalo dlouho a kytara byla venku z futrálu a s ní spousta sladkostí a jídla co nám doma přibalili.

O publikum nebylo nouze, protože takové malé děti s kytarou upoutají pozornosti jako cirkus. Zdárně jsme dorazili do Opavy, kde už na nás čekali organizátoři festivalu, kteří nás ubytovali a my ze sebe mohli konečně shodit všechny těžké bagáže. Hned první večer se představovali některé z tensingových skupin. Poté bylo zamyšlení a šup do hajan, neboť všem se po dlouhé cestě zavírala očka. Druhý den nás čekaly různé workshopy, které jsme si vybrali a kde jsme se učili nové věci, zpívali, tančili nebo sportovali.

Odpoledne jsme také měli koncert jako TenSing Tyjátr spolu s TenSingem Černilov. I přes velikou nervozitu se nám podařilo nic moc nesplést a odcházeli jsme z podia s velkým potleskem. Byl to krásný koncert a všichni jsme byli moc nadšení. Během dne jsme se také učili megasborový tanec a písně, které jsme uplatnili hned následující den v sobotu na koncertě v nákupním centru. Celkem na festivale bylo asi sto třicet účastníků a tak o zábavu nebyla nikdy nouze. Po třech dnech plných hudby, tance a přátel jsme se museli rozloučit a odjet zpátky do svých domovů. Avšak než bude další akce, můžeme vzpomínat, prohlížet si fotky a videa a těšit se na další setkání a našimi vzdálenými spřátelenými TenSingy. :-)

tensingářka Kačka, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]