05/2011

TS Festival 2011

Vydáno dne 13. 11. 2011 (1402 přečtení)
Že jste na konci října nevěděli co dělat, zažívali jste podzimní chmury nebo se dokonce nudili? Chyba! Ti z vás, kteří využili podzimní prázdniny smysluplněji a svůj volný čas strávili na TS festivale, který se konal v Opavě od 27.–30. října, rozhodně neprohloupili.


Na této jedinečné akci jste se mohli potkat s lidmi z českých i slovenských tensingů, zúčastnit se více něž 30 WS a v neposlední řadě shlédnout přehlídku koncertů všech přítomných tensingových skupin. Příjemnou atmosféru doplňovala zajímavá zamyšlení. Naše společné zkoušky vyvrcholily velkolepým koncertem v obchodním centru Silesia, kde se kromě společných písní prezentoval i festivalový tanec a několik WS.

Přesto, že příprava celého festivalu byla jistě náročná, ohlasy zúčastněných a slzy při loučení jsou jasným důkazem toho, že práce organizátorů měla smysl a za to jim patří velký DÍK! :-)

Tyto čtyři dny nabité hudbou a pozitivní energií pomohly nám všem načerpat energii na přicházející sněhové měsíce. Za rok se na vás všechny těším znovu... mějte se krásně a „sing it for the world“.

Kateřina Moravcová, foto: autorka textu

____________________________________________________________________
Minidotazník:

Zdenka Praisová – TS Ostrava Centrum
Jaké bylo stát před tak velkým sborem? Chtěla bys, aby váš TS měl tolik členů?
Zdenka: Být před tolika lidmi, by mě jindy znervózňovalo mnohem víc, ale na festivale tomu tak nebylo, protože jsem stála před tensingáři. Přesto, že jsem většinu neznala osobně, nepřipadali mi cizí. To, že jsem věděla , že se věnují tensingu, hrají v kapele, dirigují nebo dělají tanec, mi dodávalo pocit, že se známe. A k druhé otázce, kdyby mělo Centrum tolik lidí, sbor by byl silnější po pěvecké stránce, ale možná by nás to oddálilo. Neměli bychom možnost znát se tak dobře, jak je tomu teď.

Terka Rossi – TS Ostrava Poruba
Proč jsi se rozhodla jet na TS festival a doporučila by si ho svým přátelům?
Terka: Do TS chodím už hodně dlouho a na festivale jsem ještě nebyla, takže když se naskytla příležitost, stačilo přemluvit rodiče a bylo to. Navíc jsem neměla plán na prázdniny a na festival jsem se moc těšila. A mým kámošům bych festival určitě doporučila, protože to je něco, co k tensingu patří.

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]