06/2011

Gospel Night Praha 2011

Vydáno dne 23. 01. 2012 (1843 přečtení)
– JIŽ BRZY...

Co co? Cože?! To už je zase Advent a blíží se další pražská Gospel Night?? Nebo se jen v redakci Proteinu spletli a zveřejňují pozvánku s měsíčním zpožděním?


Zachovejte klid a nohy v teple, vše je v pořádku – „Již brzy... / Coming soon!“ byl totiž podtitul, který provázel výroční 15. Gospel Night v Praze. Kdo zažil na vlastní kůži, určitě nad tímto článkem rád zavzpomíná. Kdo nezažil, tomu přiblížím, o co přišel a nalákám na příští rok. Letošní ročník (ač to možná běžný divák nezaznamenal) byl plný změn. Co zůstalo stejné? V podstatě jen místo konání (kostel ČCE u Klimenta), zvučící technika p. Stříšky, zvukař Martin-Bubák z Mělníka a základní struktura večerního pátečního koncertu pro veřejnost.

Vše ostatní bylo nové. Termín GN byl o 2 týdny blíž k Vánocům, GN poprvé trvala dva dny, poprvé se zúčastnily hned 2 nové TS skupiny (Ústí nad Labem a Tyjátr), poprvé byla GN moderována improvizovaně, poprvé měl zamyšlení někdo, kdo předtím nikdy žádnou GN nezažil (a zhostil se toho opravdu velmi dobře), poprvé po dlouhé době nebyla megasborová kapela z Prahy ani z okolí a poprvé bylo také (díky předchozí havárii vody) v kostele teplo.

Rád bych vám alespoň některá z těch prvenství přiblížil, proto přijměte pozvání na krátký průlet celou akcí: Pátek odpoledne – příprava aparatury, ozvučení, výzdoby, příjezd účastníků-účinkujících, zvukovka kapely, učení megasborových písní, zvukovky jednotlivých TS. Pátek večer – v 19:00 tma a čekáme na moderátora. Moderátor ale letos není. Je vybrán na místě z řad posluchačů – sekretář pro vnitřní věci YMCA v ČR Jaroslav Vojta Hynek. Svou improvizovanou roli zvládl bravurně.

Pak už následovaly vystoupení jednotlivých TS skupin. Zazněly např. písně „All I Want For Christmas“ v podání TS Mělník, nový reklamní hit „Shake Up Christmas“ v podání TS Praha nebo česká píseň Janka Ledeckého „Ryba rybě“ v podání mladého TS Tyjátr.

Objevil se i divoký mrazivý tanec TS Vrchlabí a muzikálová verze písně „Light Up the World“. Již zmiňovaným člověkem, který měl zamyšlení, byl nový generální sekretář YMCA v ČR Radislav Novotný. Téma „Již brzy...“ pojal velmi živě. Vzal poslední dobou hodně omílané téma předpovídaného blížícího se konce světa a předal všem přítomným jasnou zprávu o příchodu Toho, jehož narození si již brzy (o Vánocích) připomínáme s povzbuzením k tomu, abychom žili připraveni v každém okamžiku na Jeho soud.

Celý večer završily 3 písně megasboru – Glee verzi písně „Imagine“, „Půlnoční“ Václava Neckáře a velmi živý worship „Lord You Are Good“. Tím ale GN neskončila. Po úklidu kostela se účastníci přesunuli do prostor VOŠ Jabok, kde přenocovali.

Sobota dopoledne – společná snídaně, objevování krás Prahy na 3 skupiny podle zájmu.
Sobota poledne – společný oběd, jehož součástí byla přehlídka bramborových salátů.
Sobota odpoledne – rozdělení do skupin na hraní vtipných scének různých žánrů na různá témata, stromeček s dárky, cukrovím a koledami, úklid, odjezd domů = těšení se na příště!!

Velký dík patří: YMCA Praha, Haně Šormové, kostelu ČCE u Klimenta, VOŠ Jabok a celému organizačnímu týmu vedenému Hančí Fliegerovou.

Ondřej Strádal, foto: Vladimír Adamík a J. V. Hynek

PS: Krátkou reportáž v Křesťanském magazínu můžete zhlédnout zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1098528273- krestansky-magazin/212562215600001.

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]