06/2011

Minikonference o fundraisingu

Vydáno dne 23. 01. 2012 (1609 přečtení)
YMCA Orlová, zřizovatel Informačního centra pro mládež, připravila na pondělí 7. listopadu pro zástupce neziskových organizací regionu Minikonferenci o fundraisingu.


Během dvou identických šestihodinových cyklů se účastníci seznámili s možnostmi, kde se dají najít finanční prostředky, jak oslovit případné sponzory, dárce, nadace, fanoušky a další podporovatele, a jak je přesvědčit, že nepodporují danou organizaci, ale lidi, pro které tato organizace poskytuje různé druhy služeb. Snahou bylo také ukázat možnosti spolupráce mezi samotnými organizacemi, čímž se dá vytvořit silnější tým. Přednášející MgA. Petr Kantor se tak snažil propojit teorii uvedenou v materiálu, který dostal každý z účastníků, rovnou do praxe a sršel přínosnými nápady.

Dále se účastníci seznámili s teorií psaní projektů, s projektovou logikou a vyzkoušeli si také přímo vytvořit vlastní projekty. K tomu jim asistoval Mgr. Štěpán Janča.

Chceme velice poděkovat Městu Orlová a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez jejichž finanční pomoci by se tato akce nemohla konat.

Miroslav Sedláček, ICM YMCA Orlová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]