06/2011

Turnaj v deskových hrách

Vydáno dne 23. 01. 2012 (1380 přečtení)
10. ročník

Stejně jako loni, i letos se zanedlouho, přesněji na přelomu března a dubna, a to od 30. 3. – 1. 4. 2012 v Bělé pod Bezdězem uskuteční ... 10. ročník Turnaje v deskových hrách, který pořádá YMCA Děčín.


Ale abychom nepředbíhali, pojďme pěkně po pořadí. Na počátku byla otázka od našeho kamaráda Lukáše Kuce: „Nechtěli byste založit u vás v Bělé klub deskových her?“ Naše odpověď tenkrát zněla: „U nás v Bělé? Asi ne...“ Za dva týdny následovalo: „Co to ten Lukáš říkal?“ A pak přibližně čtyři týdny na to jsme v Bělé slavnostně otevřeli Klub deskových her Fileo. :-) Psal se rok 2006. Klub funguje až do teď – to je happyend, co?

Mládežníci, kteří do klubu od té doby chodili, se obměnili, sbírka her v klubu se rozrostla, nové akce YMCA Děčín přibyly. A práve jedné z těchto akcí bychom chtěli věnovat pár řádků. Turnaj v deskových hrách s již dlouholetou tradici započal svou existenci v nedalekém Cvikově, malém městečku na severu Čech pod taktovkou již zmíněného Lukáše Kuce. Dalším místem pro konání turnaje v dalších letech byla Oáza v Brništi. Po několika letech se turnaj přemístil k nám do Bělé pod Bezdězem. Tento tradiční turnaj si získal řadu oblíbenců, skalních hráčů a fanoušků, kteří se turnaje pravidelně zúčastňují a rádi do Bělé každým rokem znova zavítají.

Turnaj je určen hráčům každého věku a obsahově je rozdělen do třech klání, v každém klání si hráči zvolí jednu z třech nabízených možností. Celkově tedy zápolí ve třech hrách. Po úvodní registraci následuje rozehrávací, tréninková část, kde hráči mají možnost si připomenout hry, které už znají a chtěli by v nich soutěžit nebo se můžou naučit i hry nové, v kterých pak budou zápolit. Hraje se o věcné ceny (moderní deskové hry) a hlavně o putovní pohár, který v loňském roce zůstal po vítězství Anety Kriššákové v Bělé pod Bezdězem. Uvidíme, jak to dopadne v letošním roce. Soutěžní hry budou známy a zveřejněny na připravovaném plakátku předem, takže hráči budou mít možnost se na ně dostatečně připravit i v domácích podmínkách, případně v místních klubech deskových her.

Kromě samotného zápolení nám jde o zábavu, dobrou náladu i navázání vzájemného přátelsví. Ve sborovém domě BJB, kde se turnaj uskuteční, budou k dispozici i prostory na spaní a dobré jídlo z dílny místních kuchařek. :-)

Takže, jestli jsme vás tímto povzbudili a motivovali k účasti, neváhejte se přihlásit na email: milos.tresa@centrum.cz, případně jakékoliv další informace vám poskytneme na telefonním čísle 775 642 449.

Za klub FILEO v Bělé pod Bezdězem vás zdraví Miloš Tresa

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]