02/2012

YMCA Europe Festival 2013

Vydáno dne 07. 01. 2013 (2198 přečtení)
Love 2 Live
4.–10. 8. 2013, Praha


Slyšeli jste už o YMCA Europe Festivalu? Byli jste na něm v roce 2008? Podíleli jste se nějak na přípravách? Ne? Pak máte možnost zapojit se do jeho realizace!
V roce 2013 bude cílem YMCA Europe shromáždit 10 000 mladých lidí z celé Evropy i světa na festivalu s názvem Love 2 Live. Proč Love 2 Live? Snad trochu napoví poslání festivalu: Milujeme život.


Slavíme a obnovujeme své nadšení, odhodlání a víru v sebe samé, v ostatní a v Boha.
YMCA je celosvětové mládežnické hnutí, které podporuje mladé lidi a slouží společnosti.
Usilujme společně o proměnu životů!

V čem bude Love 2 Live jiný než předchozí festivaly?
Jiné bude nejen téma, ale také spousta dalších věcí! Love 2 Live je programově navázán na Strategii YMCA Europe na léta 2011–2016 (znění strategie viz Protein 06/2011). Cílem všech programů na festivalu tedy bude, aby odpovídaly na potřeby mladých lidí a návštěvníků festivalu, dále aby důstojně a jasně reprezentovaly a obhajovaly zájmy mladých lidí a v neposlední řadě, aby byly udržitelné – aby tedy zážitek z festivalu neskončil jeho posledním dnem, ale aby byla tato jedinečná životní zkušenost sdílena a žita dál mezi mladými lidmi v YMCA i mimo ni.

Samotné denní programy během celého festivalu budou také sledovat linii Strategie – jednotlivé dny budou tematicky laděny dle jejích hlavních priorit. První den, nazvaný Love 2 Live in a Colourful World, bude provázán s tématem mír, spravedlnost a demokracie, druhý den s názvem Love 2 Live in a Healthy World s tématem zdravého životního stylu, čtvrtý den pak s tématem otevřeného přijímajícího křesťanství a bude nést název Love 2 Live in a Faithful World. Pátek, tedy poslední den s názvem Love 2 Live in Our World, se ponese ve znamení udržitelnosti jeho poselství.

V dopoledních hodinách bude na festivalu každý den probíhat výuka, školení a rozvoj vůdcovských schopností. Během dne bude možnost absolvovat řadu workshopů, prezentací a zajímavých školení na témata spojená s názvy dnů. Různorodá témata jednotlivých dní budou propojena jednotným večerním programem – každý večer se můžete těšit na soutěž Y´s Best Talent, na prezentaci „dobrých zpráv“ ze světa a především na muzikál Love 2 Live!

Bystřejší čtenářky a čtenáři si možná povšimli, že ve výčtu festivalových dní a témat jeden den chybí! Jedná se o den, který bude zvláště významný pro YMCA v ČR a všechna členská sdružení. Tento den, kterým je středa 7. 8. 2013, ponese název We Love 2 Live in Prague.

Cílem bude prezentovat účastníkům festivalu jak město Praha, tak ymkařské programy v kombinaci, která bude pro návštěvníky nezapomenutelná. Na rozdíl od minulého ročníku, kdy akce probíhaly na velkých pražských náměstích a v ulicích Prahy, se příští rok bude program soustřeďovat do zajímavých prostor, které lze v Praze najít. Program tohoto dne samozřejmě plánujeme rovněž propojit se Strategií YMCA Europe. Tento den bude možností pro naši YMCA představit se lidem z celé Evropy. Nejedná se o akci ústředí – jde o akci nás všech jako YMCA v ČR, proto budeme rádi, pokud se do příprav zapojíte a budete mít zájem prezentovat své programy! Pro pomoc na tomto dni není třeba registrovat se na festival samotný!

Kolik Vás bude festival stát?
Pokud budete chtít festival zažít jako běžný návštěvník, do 1. 2. 2013 zaplatíte cenu 4 750 Kč, po tomto datu pak 5 250 Kč. Pokud se vám to zdá moc, vezměte v úvahu, že v ceně je bydlení, strava a doprava na celý týden v Praze – za týdenní dovolenou byste jistě dali minimálně takovou částku!

Pokud se vám to zdá stále moc a navíc byste rádi pomohli a zažili festival i z trochu jiné stránky, speciálně pro české dobrovolníky je vyjednaná cena 500 Kč (zahrnuje vstup do festivalového areálu, MHD po Praze, obědy a večeře, celotýdenní program). Podmínkou dobrovolničení je věk 16 let a ochota 6 h denně pomáhat. Dobrovolníci si sami musí uhradit ubytování v Praze a snídaně. Informace o ubytování za rozumnou cenu na ymca@ymca.cz.

Jak se můžete zapojit?
Registrace na festival: http://reg.yefestival.com
Registrace dobrovolníků: Registrujte se jako individuální účastník. Po dokončení registrace vám bude nabídnuta možnost registrovat se jako dobrovolník. Platná cena pro dobrovolníky z ČR je 500 Kč, nikoli ceny uvedené ve formuláři!
Pokud budete přijati jako dobrovolníci, registrace bude potvrzena až po zaplacení částky na účet YMCA Europe.

Na těchto stránkách: www.yefestival.com vpravo si můžete rozkliknout jednotlivé části programu a podílet se na něm např.:
- Prezentací či workshopem v rámci We Love 2 Live in Prague Pořádáním vlastního workshopu (Workshops) - Přihlášením se na casting muzikálu (Life Spells L-O-V-E).
- Zapojením se do talentové soutěže (Y’s Best Talent)
- Přihlášením se do outdoorového programu na festivalu (Outdoortech Camp, s příplatkem)
- Sdílením dobré praxe z Vaší YMCA (Theme Park)
- Aktivní účast na na většině programových částí se nevylučuje s dobrovolničením (tzn. můžete např. pořádat svůj workshop a zároveň ve zbylém čase pomáhat).

S dotazy ohledně programu a registrace se můžete obracet na národního koordinátora pro ČR, Štěpána Černého, stepan@ymcaeurope.com a zahraničního sekretáře Alžbětu Čechrákovou, ymca@ymca.cz. V případě dotazů na dobrovolnictví pište Markétě Kratochvílové, sekretariat@ ymca.cz.

V případě zájmu o zapojení Vašeho programu do konceptu Love2Live in Prague, prosím, kontaktujte Alžbětu Čechrákovou na ymca@ymca.cz.

Alžběta Čechráková

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]