02/2012

YMCA YOUTH CHANNELS

Vydáno dne 07. 01. 2013 (1611 přečtení)
INTERNATIONAL MEDIA TRAINING
(Využití médií při práci s mládeží) 16.–24. 6. 2012


Nechybělo mnoho a málem jsem tento trénink zmeškal. Říkejme tomu třeba „osud“, který to tak chtěl a přivedl mě na místo zvané Banská Bystrica na středním Slovensku. Vyrazil jsem s ošoupanými kalhotami a špinavou tváří v domnění, že jedu do menší vesnice. Vzápětí se ukázalo, že Banská Bystrica vyžaduje daleko více než staré vytahané tričko a boty s nejednou dírou.


Město bylo plné elegantně vyhlížejících turistů a snad ještě lépe vypadajících obyvatel. Zleva, zprava se okolo města tyčily Nízké Tatry. To vše přispívalo k příjemné atmosféře, která byla z města cítit. Při rozhovoru s místními jsem pochopil, že jde o takzvaný Slovenský Hollywood a ti co v něm žijí, si toho též náležitě považují. Hostel YMCA Slovakia, kde jsme byli ubytovaní, byl jen pár minut od náměstí, tedy lokalita k nezaplacení. Rána se například dala vyplnit běháním v nedalekém zeleně probarveném parku. Zuzka a Dalibor, kteří akci pořádali, byli velice přívětiví už od začátku. Vše nám ukázali, vysvětlili a podali potřebné informace. Začalo představování zemí: Slovensko, Anglie, Malta, Polsko, Rumunsko a Německo.

Trénink měl skvělou strukturu, jak tomu již bývá, troše teorie na začátku jsme se nevyhnuli. Nebylo to vůbec na škodu. Po té přišly na řadu praktické rady, typy a postřehy z praxe. Netrvalo dlouho a byly pro nás připraveny první úkoly, jak vytvořit videa, která budou obsahovat komunikační kanály pro přenos zpráv oslovujících mládež a děti. K dispozici byl široký sortiment techniky, jako jsou kamery, fotoaparáty, stativy, mikrofony, stříhací a editovací programy.

Trénink probíhal ve velice přátelském a pozitivním duchu, kdy i po večerech nechybělo nějaké posezení nad půllitrem piva, či sklenkou vína.

V závěru jsme dostali téměř dva dny na vytvoření konečné práce – videa. Byli jsme rozděleni do tří skupin a tak v konečné fázi opravdu vznikly tři výsledné práce. Při práci jsme se bavili a zároveň se učili novým věcem. Byly to velice příjemně strávené dny, během kterých byla navázána i nová přátelství.

Šel bych do toho hned a znova. Já však už tam byl. Příští rok jsi na řadě zase TY!! :o))

Na Facebooku – YMCA v České Republice – můžete najít jednotlivá videa.

Marek Novák

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]