02/2012

Veverská, vepřík, zpěv…

Vydáno dne 07. 01. 2013 (2572 přečtení)
Jak již tradice YMCA Brno velí, jeden z červnových víkendů patří Moravskému PRAcovnímu SEtkání na Veverské Bítýšce. Letos se všemi oblíbené PRASE uskutečnilo druhý červnový víkend, a přestože nám počasí nepřálo, sešel se rekordní počet účastníků.


A co že se na takovém Pracovním setkání dělá? Samozřejmě, že pracuje! Někdo seká trávu, někdo vaří, vedoucí připravují letní tábory a tak dále. A když už se tak všichni sejdem na jednom místě, tak se také vzděláváme. Letos pro nás byl nachystán kurz první pomoci s názvem „Polámal se mraveneček“. Nebyla to žádná nudná přednáška, ale tzv. role play, kdy jste přišli k nějaké konkrétní a samozřejmě nemilé situaci a museli jste okamžitě reagovat a snažit se ji co nejlépe vyřešit.

Po takovém náročném dni si každý zaslouží odpočinek. Někdo i přes nepřející počasí zvolil sportovní aktivity, někdo deskové či karetní hry a mnozí využili příležitosti ke konverzaci.

Ale nebylo PRASE PRASETEM, kdyby se nad ohýnkem nějaký ten vepřík skutečně neopékal. Na jednotlivé ořezy se tvořily rovnou fronty, které vybízely k dalšímu konverzování či utužování vztahů. Někteří propečené kousky splachovali pivem, jiní Kofolou. Když pak už zmizel i ten nejposlednější kousek vepřového, byl ten správný čas vzít do ruky kytaru a pěkně si u ohně zazpívat. Přestože nám víkend skoro celý propršel, užili jsme si letošní setkání stejně tak skvěle jako všechny předchozí ročníky. Děkujeme za skvělou organizaci a těšíme se zase za rok!

A co vy? Přidáte se? :-)

Gabriela Boková, YMCA Brno

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]