02/2012

Festival Youth for You(th)

Vydáno dne 07. 01. 2013 (1609 přečtení)
– příležitost pro mladé ukázat, co umí

Třetí dubnovou středu uspořádala YMCA Brno již druhý ročník festivalu Youth for You(th). A co že to vlastně je?


Jde o jednodenní akci, kde probíhají koncerty, výstavy, taneční, divadelní či jiná představení výhradně z produkce brněnské mládeže. Cílem festivalu je dát prostor mladým lidem, aby mohli předvést svůj talent. Letošní brněnský ročník nesl motto Někdo má talent, potenciál má každý a nabízel zájemcům z řad muzikantů, herců či jiných začínajících umělců možnost ukázat své umění před lidmi. Kapely a muzikanti hrající nejrůznější žánry, improvizační divadlo, parkour, výstavy obrazů a fotografií, to všechno bylo k vidění a slyšení.

Dalším cílem festivalu je dát příležitost mladým lidem, kteří si chtějí vyzkoušet zorganizovat festival. V organizačním týmu je totiž celá škála činností a každý se může zaměřit na to, co ho zrovna baví – od public relations a marketingu, přes fundraising, dramaturgii, produkci, koordinaci dobrovolníků, pokladníka až po post hlavního koordinátora či jeho zástupce. Myšlenku festivalu, tedy Mladí pro mladé – Mladí pro tebe, převzala YMCA Ostrava-Poruba od Ymca z Velké Británie, kde již několik let tento projekt úspěšně funguje. Kromě Ostravy a Brna se Youth for You(th) uskuteční již brzy i v Olomouci.

A teď už k tomu, co se dělo v Brně! Letos se účinkující představili na dvou scénách. Na hudební, kde se pod širým nebem na Moravském náměstí představili kapely všech možných žánrů, alternativní, kde se v prostorách sálu Břetislava Bakaly představilo např. improvizované divadlo, filmové projekce, irské tance a jiné. Novinkou byl večerní program v oblíbeném brněnském hudebním klubu Metro. Tam hrály kapely, které získaly nejvíce hlasů v internetovém hlasování fanoušků.

Během hudebního programu na Moravském náměstí probíhal také Jarmark neziskových organizací, které měly možnost lidem ukázat, čím se zabývají a získat i nové dobrovolníky. Pro zájemce naučit se něco nového byly připraveny dva workshopy, jeden o bodypaintingu a druhý o pořádání akcí podobných festivalu krok za krokem, tedy od nápadu po realizaci.

Během středy 18. dubna, kdy se Youth for You(th) v Brně konal, navštívilo festival okolo tisícovky diváků. Ohlasy na festival byly skvělé a celý produkční tým složený ze zhruba 80 dobrovolníků potvrdil sílu myšlenky Mladí pro mladé – Mladí pro tebe. Hned po skončení druhého ročníku začal realizační tým připravovat ročník třetí, který opět umožní mladým talentům ukázat lidem, co umí.

Jana Leitnerová a Gabriela Boková, YMCA Brno

Více o festivalu na www.youth4u.cz.

_____________________________


Dopřejte si i vy Youth for You(th) do vašich Ymek!

Díky nadšení organizátorů Youth for You(th) ve všech třech městech, kde se festival zatím pořádá, jsme vytvořili pracovní skupinu Youth for You(th), která se snaží dát festivalu jednotný styl (logo, webové stránky, …), vytvořit základní know how pro pořádání festivalu a docílit toho, aby si široká veřejnost spojovala tuto akci s Ymkou.
Byli bychom moc rádi, kdyby se tato myšlenka mohla šířit i do ostatních Ymka, protože je to nejen příležitost pro umělecky či organizačně telentovanou mládež, ale je to i příležitost pro setkání generací v menších městech jistě i k prohloubení vztahů s komunitou.
Pokud byste tedy měli zájem uspořádat festival i u vás, rádi vám pomůžeme. :-)

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]