02/2012

Český TS festival Křižovatka

Vydáno dne 07. 01. 2013 (1525 přečtení)
Letošní Český tensingový festival proběhl v Hradci Králové, ve městě, které mají všechny tensingy skoro stejně daleko, a to ve dnech 25.–28. 10. 2012. Tématem festivalu byla „Křižovatka“. Letošní ročník byl věnován inovacím, z nichž většina se pravděpodobně ujme i v dalších letech.


Přijely skupiny z Ústí nad Labem, Brna, Prahy, Krnova, Vrchlabí a z dalších měst. Celkem se sešlo v Hradci přes 160 tensingářů. Po oficiálním zahájení se první večer nesl ve znamení koncertů.

Druhý den přinesl program v podobě tance, sboru, flashmobu, workshopů apod. a odpoledne jsme se přesunuli do centra Hradce, kde jsme „nenápadně“ předvedli flashmob několika málo přihlížejícím. Večer následovala druhá várka koncertů jednotlivých tensingových skupin. V sobotu večer v KD Na Střelnici proběhl koncert pro veřejnost, na kterém vystoupila festivalová kapela se sborem, dále pak účastníci tensingového tábora a pozvaní hosté – například skupina Seiftiů a mladý písničkář Michal Horák.


Poslední program probíhal v neděli a jeho hlavní náplní byl workshopový šampionát, představující jednu z inovací. Každá tensingová skupina přivezla na šampionát svoje workshopy (tanec, minichoir, drama). Vítězem prvního ročníku této soutěže se stal Ten Sing Mělník.

Vít Lopour, TS Brno

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]