01/2014

YMCA v Ústí nad Labem oslavila své 15. narozeniny

Vydáno dne 11. 03. 2014 (1229 přečtení)
a otevřela nové lezecké centrum

Ústecká YMCA na sklonku minulého roku oslavila 15 let od svého vzniku v roce 1998. K této slavnostní příležitosti uspořádala akci pro své členy, partnery a spolupracovníky, která se konala 12. prosince v prostorách klubu Doma – Music Pub.


Narozeniny proběhly ve znamení přehlídky všech stávajících programů, které ústecká YMCA provozuje. Od Dětského koutku U Zvířátek, nízkoprahového klubu Orion, přes Ten Sing, lezecké centrum až po Senior klub a divácky navštěvované koncerty klasické hudby a scénického tance.

Ústecká YMCA přestěhovala své lezecké centrum do prostor klubu Doma – Music Pub a tímto přesunula své sportovní aktivity z Krásného Března do centra města, aby byla blíže dětem, mládeži, které bydlí v bližších částech města Ústí nad Labem. Své zázemí zde našel i nejrozšířenější ymkařský projekt: Ten Sing, který navštěvují mladí lidé středoškolského a vysokoškolského věku.

O YMCA v Ústí nad Labem:
YMCA v Ústí nad Labem zahájila svou činnost 27. září 1998 organizováním zájmových klubů a kroužků na základních školách v regionu Ústí nad Labem a pořádáním sportovních akcí a letních táborů v přírodě. Od roku 1998 YMCA na Ústecku realizuje vzdělávací, zájmové a výchovné projekty na dobrovolnické bázi s obecně prospěšným charakterem a dopadem na rozvoj místního regionu. V oblasti prevence a péče o děti a mládež realizuje různorodé programy na území města. YMCA je zapojena do činnosti koordinační skupiny za oblast dětí a mládeže Sociální komise Rady města Ústí nad Labem.

Pavel Hušek, YMCA v Ústí nad Labem, foto: archiv autora

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]