01/2014

Zahraniční nabídky YMCA 2014

Vydáno dne 11. 03. 2014 (1164 přečtení)
Máte chuť letos strávit prázdniny jinak? Chcete získat cenné zkušenosti a kompetence, které Vám pomůžou v budoucnu získat zajímavé zaměstnání nebo se dostat na vysněnou školu? Což takhle si smysluplně vydělat nemalé kapesné v zahraničí? Zkuste se přihlásit do našich programů dobrovolnictví!


Tradičně nabízíme možnost se zapojit do programu Volunteers for Europe, který funguje jako výměnný dobrovolnický program při YMCA Europe. V rámci tohoto programu YMCA vysílá a hostí dobrovolníky po celé Evropě a nabízí široké spektrum hostitelských projektů (především však zaměřených na práci s dětmi a mládeží). YMCA v ČR většinou vysílá své křepelky do YMCA Lakeside, YMCA Romford, YMCA Greenhill, nebo YMCA Oslo. Pokud máte zájem, přihlaste se, co nejdříve! Místa se letos plní bleskovou rychlostí!

Evropská unie sice vstoupila do nového programového období, naštěstí další z našich žádaných dobrovolnických programů, Evropská dobrovolnická služba, pokračuje dál víceméně beze změn. EDS nabízí možnost pracovat v zahraničí po dobu 2–24 měsíců za velmi výhodných podmínek. Letos jsou tři termíny na podávání přihlášek, a to 17. března, 30. dubna a 1. října.

Sledujte naše webové stránky www.ymca.cz/zahranicniprogramy/ pro aktuální nabídky, anebo napište přímo Tamaře na ymca@ymca.cz.

European Youth Workers Camp 2014 žije! Tento tábor, lidově známý jako „Tábor Michelstadt“, se koncem loňského roku setkal s mnoha úskalími – grant na jeho podporu byl zamítnut, místo jeho konání se přesouvalo z jedné země do druhé, a personálně tak trochu osiřel, neboť jeho dlouholetý „kapitán“, Filip Rajnoch, vyplouvá na nové vody svého života.

I přes tyto „potíže“ je naší milou povinností Vás srdečně pozvat k účasti na tábor, který se koná ve dnech 4.–11. 8. 2014 v Greenhill, Severní Irsko. Tábor má za účel propojit dobrovolníky a příznivce YMCA, kteří především pracují s mládeží, napříč celou Evropou na vzdělávacím týdenním táboře, kde jsou přednášky a workshopy týkající se hlavně leadershipu a teambuildingu a dalších poznatků pro práci jako dobrovolník v YMCA. Je otevřen všem ymkářům ve věku 16–27 let. Účast je ústředím dotována ve výši 50 EUR na osobu. Přihlásit se můžete do 31. března, a počet míst je omezen na 5. Pro více informací sledujte naše webové a facebookové stránky, anebo kontaktujte zahraniční oddělení.

Tamara Anne Smelíková, foto: archiv

[.. Celý článek | Autor: -tas- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]