03/2014

Nový prezident WAY – Světové aliance YMCA

Vydáno dne 03. 12. 2014 (2356 přečtení)
Peter Posner byl na 18. Světové radě YMCA (World Council, nejvyšší orgán Světové aliance YMCA) zvolen novým prezidentem Světové aliance YMCA.


Peter má za sebou dlouholetou aktivní minulost v britské, evropské i světové YMCA. V YMCA se začal angažovat před více než 25 lety a od dobrovolníka se přes pozice ve výborech dostal až na pozici předsedy ve své lokální YMCA Derbyshire, kterou zastává dodnes. Dlouhodobě také zaujímá nejrůznější pozice na evropské i světové úrovni, což vyvrcholilo nejprve jeho zvolením prezidentem YMCA Europe a nyní prezidentem Světové aliance YMCA.

Za svůj dlouholetý přínos společnosti skrze práci v YMCA dostal v roce 2013 od britské královny Řád Britského Impéria.

Ke svému zvolení řekl: „Mým zvolením za prezidenta Světové aliance YMCA jsem velmi poctěn a slibuji, že budu sloužit světovému YMCA hnutí s oddaností a závazkem. Také budu pokračovat v mé službě YMCA Derbyshire a rád bych poděkoval všem v YMCA Derbyshire za jejich neutuchající podporu a gratulace.“

Peter už se vydal do sídla Světové aliance v Ženevě, kde se sešel se zaměstnanci a výborem Světové aliance. Během jeho návštěvy vzniklo také krátké video, ve kterém se ymkařům z celého světa představuje a i vy ho můžete shlédnout na YouTube pod názvem: „Meet the President“: Peter Posner, OBE.”

Majda Rounová, foto: flickr.com

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]