03/2014

TSCZ 2014 – By the Way

Vydáno dne 03. 12. 2014 (2359 přečtení)
I letos v létě se uskutečnil již tradiční TSCZ tábor, na který letos přímo navazovalo i turné. Koncem srpna se 38 tensingářů ze všech koutů republiky sešlo v krásné přírodě Orlických hor u pastvinské přehrady a společně prožili nezapomenutelných 10 dní plných zpěvu, tance, her a zábavy!


Kromě tradičního zkoušení sboru a kapely tensingáře čekalo také mnoho workshopů, a to koncertních (tanec, drama, stomp) i výukových (hra na nejrůznější nástroje, dramatická a taneční průprava, dirigování apod.). Vedle hudební náplně tábora jsme si pro účastníky připravili také spoustu zábavných programů. Hned první den jsme začali obávaným survivalem, tentokráte na téma fantasy. A tak se hobiti, lidé, elfové a trpaslíci vydali na dlouhou pouť, jejíž cílem bylo zastavit zlo z východu (jakékoliv konotace na reálný svět jsou čistě náhodné :-)).

Během dalších dní nás čekal např. lunapark; horrorový večer s noční svíčkovou cestou, během které jsme se všichni postavili svým strachům a zahodili je do hloubi pastvinské přehrady; tančírna, během které jsme navštívili nejrůznější styly – od moderních popových hitů, přes českou polku, country až na Hawai za rytmy hula nebo maorským haka. Vrcholem tančírny byla ale bezesporu návštěva Freddiho Mercuryho (aneb Franty Rtutě) a jeho nezastavitelné pohyby boky. :-)

Další den byl ve znamení detektivky a na jeho začátku byla mrtvá manželka místního doktora a na jeho konci soudní proces, kde jsme se díky účastníkům tábora dozvěděli, co se vlastně stalo a kdo má být potrestán. V lese jsme takézažili válku mezi roboty, co přepadli továrnu na make-up a barbínami, které ji chrání nebo na louce Písařovy vypečené dny, během kterých jsme si někteří sáhli až na naše sportovní dno :-). Jeden večer jsme s veselými programy trochu zvolnili a zkusili, jaké by to bylo, kdybychom neviděli, ani neslyšeli, aneb si zahráli zážitkovou hru na motivy života Heleny Kellerové.

Úplnou novinkou byl den exkurzí, kdy si tensingáři mohli vybrat mezi výletem do žamberského aquaparku, divadla Járy Cimrmana, muzea řemesel, na hrad a zámek Potštejn nebo za krásami Zemské brány.

Celým táborem se samozřejmě prolínala každodenní zamyšlení na nejrůznější témata a zpěv nových i známých chval. V neděli jsme také prožili speciální večerní bohoslužbu, kterou nám přijel odsloužit Petr Chlápek z Vrchlabí.

Celý tábor jsme zakončili generálkou před penzionem Lesanka a druhý den jsme se už vydali autobusem na očekávané turné. Měli jsme začít koncertem v Pardubicích, který však musel být z důvodu nepřízně počasí zrušen a tak jsme se improvizovaně přesunuli do sokolovny v Černilově. Odtud jsme pokračovali na Mělník, kde jsme měli dva koncerty na Náměstí Míru. A pak už jsme směřovali do cíle našeho putování – Prahy, kde jsme na procházce městem zvali kolemjdoucí zpěvem a šarmem na náš koncert v Divadle Na Prádle, který měl výbornou atmosféru i publikum a by úžasným zakončením, ještě úžasnějších čtrnácti dní v této vybrané společnosti! Ale to není konec, přátelé! TSCZ vystoupí hned dvakrát na letošním Českém tensingovém festivale v Hradci Králové – všechny srdečně zveme!

Majda Rounová, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]