03/2014

Druhý ročník hudebního tábora v Orlové se vydařil

Vydáno dne 03. 12. 2014 (1155 přečtení)
V rámci (n/z)abitých prázdnin jsem se zúčastnil mimo jiné akce také v loňském roce zavedené (snad :-) tradice Hudebního Kempu (tábora), který organizovala naše orlovská YMCA. Spali jsme v Orlové – Městě v „podsadových“ stanech (prostory Slezské církve evangelické a. v., Orlová), a na jednotlivé výukové programy a hry jsme využívali také prostory Husova domu (ČCE Orlová).


Začali jsme 18. seznamováním všech se všemi, což konkrétně nemělo příliš velký efekt, protože většina lidí už se znala z předchozí akce (možná je to tak lepší :-). Následující dny už byly v duchu muziky, ale také si promítli hudební film Fantom opery, který nad mé očekávání vzbudil nadšený rozruch.

Další dny už jsme se plně věnovali hudbě, začali jsme se dělit na různé dílny: Hra na baskytaru (obdoba elektrické kytary, ale má hrubé struny, jako basa), hra na akustickou i elektrickou kytaru, Hra na bicí a sólový zpěv. Ze zájemců o tančení se postupně vyklubali talentovaní jedinci, kteří se ujmuli vedení taneční dílny, takže jsme opravdu měli co dělat.

Za dva dny práce a cvičení se nám podařilo dosáhnout poměrně dobrých výsledků, a tak jsme se pustili do nahrávání. Nástroj po nástroji, hlas po hlase jsme nahrávali do počítače, a vytvořili jsme 3 nahrávky, které naleznete na www.ymcaorlova.cz/kemp v sekci ke stažení (pouze pro osobní využití :-). V neděli jsme stejné písně předvedli naživo, před překvapenými návštěvníky bohoslužby.

V mezičase, kdy nebylo, co dělat jsme si stihli zahrát karetní hru Bang, vodní válku s vodou špinavou od umývání nádobí, nebo fotbal, při kterém každý dával gól, ale nikdo ne do branky.

To asi bude tak všechno z mého skromného komentáře k akci, jen bych rád povzbudil ty, kteří mají zájem o hudbu či se prostě chtějí setkat s pár dobrými lidmi, že až uvidí pozvánku na „Hudební kemp“ v příštím roce, ať se nebojí přihlásit a nejlépe se i zúčastnit, protože si to všichni zúčastnění narámně užili!

Šimon Janča, YMCA Orlová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]