04/2014

Volejbalový turnájek YMCA Praha

Vydáno dne 01. 02. 2015 (1015 přečtení)
V sobotu 22. 11. proběhl v prostorách ZŠ Ohradní na Praze 4 již třetí ročník amatérského volejbalového turnaje pod záštitou pražské YMCA. Naprosté většině účastníků stačilo pouze nasednout do některého z vozů pražské hromadné dopravy, ale kromě místních, přijeli na turnaj také volejbaloví nadšenci z různých koutů republiky, například Mělníka, Liberce, nebo Pardubic.


Vítězné družstvo letošního ročníku: „Pondělní YMCA“!

Protože se hrálo na dva vítězné sety do 25, a prostory ve škole jsme měli k dispozici od 10. do 16. hodiny, tak byl počet registrovaných týmů omezen pouze na 6. Rozlosovány byly tedy dvě skupiny po třech družstvech, kde se hrálo systémem „každý s každým“ paralelně ve dvou tělocvičnách.

Při úvodním nástupu všech týmů, které byly složené z mužů i žen, a to veteránů či studentů, si vzal úvodní slovo hlavní organizátor turnaje, David Strádal. David neopomněl zdůraznit desatero sportovce YMCA a představit hlavní rozhodčí Lídu.

Poté ještě nesmělo chybět Maťovo duchovní zamyšlení a jízda mohla začít.

Zápasy proběhly ve velice přátelské atmosféře a v duchu fair play, jak se sluší a patří. Na úrovni zápasů bylo občas vidět, že některá družstva spolu při volejbale tráví více času a jsou lépe sehraná, nicméně i ta méně sehraná se postupem času dostala „do ráže“. Myslím si, že všichni odcházeli domů z hřejivým pocitem u srdíčka z dobře využité soboty. Ne nadarmo se říká, že je především důležité se zúčastnit. Malou kaňkou tak možná zůstává jen jeden podvrtnutý kotník, zranění ale bohužel ke sportu také patří.

A tak nezbývá než ještě jednou poděkovat organizátorovi a těšit se na další turnaj, možná už v únoru v Pardubicích.

Jan Mašek, foto: David Štráchal

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]