04/2014

Byli jsme u toho

Vydáno dne 01. 02. 2015 (898 přečtení)
– Slavnostní předávání stříbrných a bronzových cen Duke of Edinburgh 2014

Dne 19. listopadu 2014 jsme měli to štěstí se zúčastnit slavnostního předávání stříbrných a bronzových cen programu Duke of Edinburgh za rok 2014.


Událost se konala v pražském Kongresovém centru za účast zvučných jmen, jako jsou patroni programu Tim Voase, zástupce britské velvyslanectví v Praze a sám držitel Zlaté ceny, Dan Přibáň, cestovatel, dobrodruh a filmař, který jede po světě ve svém trabantu, či Petr Mikšíčka, známý poutník, režisér a autor, který stojí např. za projektem „Zmizelé Sudety“.

YMCA měla rezervována místa přímo v první řadě, a proto jsme měli dobrý výhled na více, než 120 oceněných účastníků programu Duke of Edinburgh. Bylo velmi inspirující vidět, jak se mladí lidé z celého světa úspěšně snaží překonat sami sebe a zlepšit i svět kolem sebe. Aťuž se naučili hrát na klavír, zlepšili si kondici běháním, nebo dobrovolně pomáhali na své faře. Pestrost původu oceněných – od dětí z mezinárodních škol po děti v pěstounské péči – potvrdila staré rčení, že „všechno jde, když se chce“. Stačí dojít do místního centra DofE – první v rámci Ymky se nachází na ústředí v Praze – a zapojit se do programu.

Program je mezinárodní a může se do něj zapojit každý ve věku od 14 do 24 let. Účastníci se mohou rozvinouzt v různých oblastech, jako jsou talent, sport či dobrovolnictví, sami si naplánují a zúčastní se dobrodružné expedice apod. Více informací o programu a jak se zapojit najděte na http://www.ymca.cz/dofe/.

Tamara Anne Smelíková, foto: dofe.cz

[.. Celý článek | Autor: -tas- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]