04/2014

Získejte cenné zkušenosti
v zahraničních Ymkách

Vydáno dne 01. 02. 2015 (878 přečtení)
Stejně jako každý rok, i v roce 2015 můžete získat zkušenosti na dobrovolnickém pobytu v zahraničních Ymkách. Stačí si stáhnout předběžnou přihlášku na stránkách www.ymca. cz/zahranicni-programy a poslat ji vyplněnou na adresu ymca@ymca.cz.


YMCA Lakeside je ideální volbou pro ty, kteří nemají ideální angličtinu, anebo nemají doposud přímou zkušenost s prací s dětmi či mládeží. Náplní dobrovolnické práce je práce v kuchyni, pomoc při uklízení pokojů, vydávání outdoorového náčiní ze skladu, či drobné technické práce. Na oplátku nabízí YMCA Lakeside ubytování, jídlo a kapesné 45 liber týdně. Dobrovolník si sám hradí cestu tam a zpět a pojištění. Minimální délka pobytu je 2 měsíce, a sezóna začíná už v únoru. V létě je vždy velký zájem o Lakeside, takže je nutné se včas přihlásit.

Dobrovolná práce v Outdoorovém centru v YMCA Greenhill se hodí pro ty, kteří mají dobrou angličtinu a schopnost pracovat s dětmi a mládeží. Další podmínkou je členství v YMCA. Na začátku pobytu je dobrovolník proškolen, aby pak mohl pomáhat při týdenních outdoorových programech pro děti a mládež. Jedná se o aktivity, jako jsou lukostřelba, jízda na kanoích, stavění raftu, lezecká stěna, lanové aktivity, horolezectví, orientační běh a teambuilding. Tyto pobyty jsou buďto krátkodobé na letní sezónu, nebo na 10-12 měsíců. Je zde také možnost pracovat v oblasti tzv. „hospitality“, čili pomocné práce při úklidu, údržbě apod. na dobu 9-12 měsíců. Nástupní data pro dlouhodobé pobyty jsou vždy v lednu, březnu a září, krátkodobý pobyt začíná poslední týden v červnu.

Další zajímavou příležitostí dobrovolnické práce je YMCA Romford v létě (červenec – srpen). Náplní dobrovolnické práce je pomoc při volnočasových aktivitách s dětmi (výtvarné, sportovní a jiné aktivity). Podmínkami přijetí do programu jsou dobrá angličtina, členství v YMCA, a zkušenost s prací s dětmi a mládeží.

Chopte se těchto výjimečných příležitostí a získejte cenné zkušenosti v zahraničních Ymkách!

Tamara Anne Smelíková, foto: J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -tas- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]