02/2015

Setkání YMCA 2015 – Slavím, slavíš, slavíme!

Vydáno dne 28. 09. 2015 (1947 přečtení)
Setkání YMCA proběhlo ve dnech 8.–10. 5. 2015 na Soběšíně, kde jsme se sešli v hojném počtu. Celkem přijelo více než 130 účastníků a zastoupeno bylo 10 Ymek. Termín, stejně jako loni, vycházel na státní svátek a tak bylo možné přijet o den dříve a pobyt si o den prodloužit, čehož část účastníků využila.


Tématem Setkání byla oslava 25 let od obnovení činnosti YMCA, a jaká by to byla oslava bez narozeninové párty? Po krátkém zavzpomínání na svou historii následoval přípitek s narozeninovým dortem (kdo byl, ten si jistě pamatuje, jak báječně chutnal) a nechyběl ani YMCA tanec včetně stylově oblečených tanečníků. Dalším zábavným bodem programu bylo vypořádání se s talířem zeleniny co nejkreativnějším způsobem. Ve skupinách tak vznikaly nejen krásné obrazce, ale i malé napodobeniny tábořišť či Setkání – napadlo by vás, jak dobře vypadá lezecká stěna vyrobená z cukety nebo teepee z papriky? Po veselém programu následovalo ztišení se svíčkami, písní a společnou modlitbou, které bylo pěkným zakončením nejen celé oslavy, ale také celého prvního dne.

Sobotní program byl složený klasicky z různých workshopů pro malé i velké – sebeobrana, kreativní workshopy, ukulele workshop, sochání ze dřeva a další. Nechyběl ani seminář, kde jsme přemýšleli o členské základně YMCA, jejím vývoji a možné další práci. Odpoledne následovala soutěž pro děti, kde závodníci museli prokázat nejen rychlost a orientaci v terénu, ale také jisté logické schopnosti při luštění rébusů. Zapomenout nemůžeme ani na Soběšínský pětiboj, kdy mezi sebou soutěžila družstva složená ze všech věkových kategorií. Soutěžili tradičně v netradičních disciplínách jako například běh na lyžích, převážení trosečníků na lodích či luštění indicií, pro které museli vyšplhat na lezeckou stěnu. Vítězství získal tým s názvem Sudety, složený mimo jiné i z obhájců minulého ročníku. Gratulujeme.

Den byl zakončen slavnostním ohněm, vyhlášením dětských výherců i výherců pětiboje. Nedělní bohoslužba, kterou vedl Radim Žárský, nám připomněla ymkařské moto „Aby všichni jedno byli“ a po hromadném přání pokoje nezbylo, než se pomalu sbalit a začít se těšit na příští Setkání.

Děkujeme všem dobrovolníkům a pomocníkům, kteří se velkou měrou zasloužili o to, aby Setkání bylo tak povedenou akcí. Nemalý dík patří i celému týmu Masarykova tábora včele s panem správcem, kteří se o nás po celou dobu skvěle starali.

Jak hodnotili Setkání účastníci?
- Komunikace před Setkáním 1,15
- Organizace v průběhu Setkání 1,19
- Program 1,30
- Strava 1,36
- Ubytování 1,54
- Průměr celkem 1,31

Markéta Kratochvílová, foto: J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]