02/2015

Coaching You(th)

Vydáno dne 28. 09. 2015 (1103 přečtení)
16.–27. 4. 2015, YMCA Baia Mare, Rumunsko

30 mladých vedoucích z YMCA po celé Evropě strávilo 12 dní v rumunské Baia Mare na školení zaměřeném na metody a techniky koučingu.


Mezi účastníky tohoto projektu, financovaného z grantu Erasmus+, se zařadily i dvě zástupkyně YMCA v ČR. Aneta Götzingerová, vedoucí a sociální pracovnice nízkoprahového klubu Orion v YMCA Ústí nad Labem, a Kateřina Šimková, dlouholetá zkušená vedoucí Ten Singu a dobrovolnice YMCA Praha. Přečtěte si jejich krátká zhodnocení školení dvou účastnic.

Celý výlet byl úžasný, jsem moc ráda, že jsem dostala šanci účastnit se takového kurzu a budu šťastná i za další příležitosti. Naučily jsme se toho opravdu hodně. Školení bylo zaměřené na coaching a především poznání sama sebe. Jak směřovat rozhovor, komunikovat v týmu, důvěřovat si, ale také se nebát říci o pomoc. Měli jsme zajímavý, i když hodně náročný program od 9:30 do 22 hodin.

Trénink předčil má očekávání. Nechybělo nic, vše bylo perfektně zorganizované. Uplatnit nové metody coachingu mohu ve své práci. Vše, co jsem se naučila, bylo opravdu přínosné, a je možné velice dobře použít. Poznaly jsme také spoustu jiných kultur, představovaly jsme i naši zemi i YMCA s možností spolupracovat v budoucnu s novými partnerskými organizacemi a přáteli.

Aneta


Tento trénink byl vytrhnutím ze stereotypů, vystoupením z konformní zóny, zážitek, dobrodružství, sdílení i učení se novému. Co si pod tím vším představit?

Náplň těchto deseti dnů byla velmi pestrá. Pár dní jsme strávili opravdovým školením, seznámili se s metodami coachingu i s následnou praxí, další dny jsem najednou visela na laně nad jezerem v krásných rumunských horách, nebo poslepu chodila po ulicích a jedinou pomocí mi byla, ač dobře myšlená, tak nesrozumitelná rada v rumunštině. Tato cvičení jsou jen několika příklady, které nás přiměly vidět věci z jiné perspektivy a umět řešit problémy v našem životě. To je velmi podstatná schopnost k tomu, umět jako správný kouč vést ke správnému řešení i druhé.

Ze školení jsem se vrátila odhodlaná k tomu začít dělat věci jinak, přineslo mi mnoho zkušeností a to i díky ostatním účastníkům, kteří mi jako zaměstnanci YMCA umožnili více nahlédnout do své práce, ale i do programů a dění v zahraničních YMCA. Tím to ale nekončí. Po dobu šesti týdnů, kdy dále každý z nás dál žije vlastním životem, se scházíme online a cestu k našim cílům, které jsme si stanovili, společně sdílíme, podporujeme se a těšíme se za rok, kdy bychom se zase měli v Rumunsku sejít.

Katka

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]