03/2015

Dobrovolníkem v YMCA National Centre Lakeside

Vydáno dne 20. 10. 2015 (1137 přečtení)
V YMCA Lakeside jsem strávil téměř tři měsíce a rozhodně nelituji, že jsem se přihlásil. Adaptace v anglicky mluvícím prostředí mi chvíli trvala, ale je pravda, že zdejší pracovníci jsou na ty divně mluvící lidi ze srdce Evropy zvyklí. Jak pracovníci, tak instruktoři jsou v tomto ohledu velice přátelští a chápaví.


Moje pracovní pozice byla International Volunteer. Pod tento titul bylo možné schovat úkoly, které byly zrovna potřeba udělat např. úklid, pomoc v kuchyni, sekání trávy atd. Rozhodně nic náročného. Pracoval jsem 5 dní v týdnu, takže víkendy jsem měl volné na vlastní aktivity.

Instruktoři každý víkend jezdili na různé akce od turistických výletů až po návštěvy „restauračních zařízení“ ve městě. Jediným problémem v tomto kontextu byla doprava. Nejbližší autobusová zastávka byla 50 min. chůze. Takže pokud jste chtěli do města a zrovna někdo tím směrem nejel, čekal vás pěkný výlet na zastávku. Ovšem nenechte se zmást, okolí kolem je nádherné a je co navštěvovat. Hory, jezera, krásná příroda, historické památky, to vše zde najdete. Jen „civilizace“ je vzdálenější.

Možná drobným šokem pro mě bylo jídlo. Rozhodně nejsem vybíravý a nemám problém sníst cokoli. Ovšem po 3 měsících tradiční anglické snídaně (vajíčko, slanina, párky, fazole, toast), vám začíná chybět jídlo, na které jste zvyklí. Samozřejmě jsem si mohl nakupovat vlastní, ale jak jsem zmínil, doprava do města byla komplikovanější a hlavně ceny byly oproti ČR trochu vyšší.

Pro shrnutí, tento pobyt jsem spíše bral jako zkušenost než brigádu. Máte možnost potkat lidi z ostatních anglicky mluvících zemí než jen z Anglie (Austrálie, Nový Zéland). Pokud pracujete v přátelském kolektivu lidí, je jedno jakou práci děláte.

Jan Adášek, foto: J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]