04/2015

Třetí ročník Hudebního tábora v Orlové úspěšně za námi!

Vydáno dne 11. 02. 2016 (1060 přečtení)
V druhé půlce srpna se uskutečnila v naše orlovská YMCA v prostorách evangelických sborů již třetí tábor, který je v něčem trochu specifický, ale přesto naplňuje charaktery klasického tábora se stany s podsadou, a rozcvičkou, to by taky jinak asi ani nebyl tábor. Je však jiný v tom, že se zaměřuje na hudbu, muziku, a pohyb – rozvíjíme tak zdravého ducha, duši a tělo.


Letos jsme se opět zaměřili tedy na oblíbené hudební nástroje kytara, basová kytara, bicí, klávesy, a sólový zpěv. Podařilo se nám opět společně nacvičit taky tanec. Dokonce se nám podařilo pozvat na poslední den lektorku na tanec, která nás naučila základy latinských tanců.

Opět se nám podařilo nahrát tři písničky, které si tak každý z účastníků může stáhnout na našich webových stránkách. Mimo tyto činnosti jsme si užili spoustu legrace při nejrůznějších hrách, a radovánkách. Měli jsme táborák s opékáním buřtů, výlet do centra nové Orlové ze staré části města, ale také různé diskusní večery. Večerem nás opět provázela hudba ve formě nejoblíbenějších hudebních video klipů. Také jsme měli „selfie“ výzvy na nejrůznější témata. Na konci tábora jsme opět převedli rodičům, kamarádům a přátelům co se nám povedlo na závěrečných bohoslužbách v prostorách Husova domu.

Chtěl bych jen závěrem říci, že se dle mého podařilo vytvořit partu skvělých, nadšených, a správně bláznivých lidí, kteří strávili společný čas ve skvělé atmosféře, a spíše jako parta kamarádů, než vedoucích a účastníků. Všichni jsme měli z tábora více než dobrý pocit. Jediným trošku smutným faktem tábora bylo, že s námi nejelo trochu více lidí, ale třeba je tento článek přesvědčí jet příští rok! Určitě budou vítání!

Poděkování za podporu patří všem, kdo se do příprav a realizace zapojili, všem kdo s námi jeli, Slezské církve evangelické a. v. v Orlové, Českobratrské církvi evangelické v Orlové, Ministerstvu školství, mládež a tělovýchovy v ČR, YMCA v ČR – Ústředí, Městu Orlová a v neposlední řadě také rodičům. Děkujeme za podporu!

Miroslav Sedláček, YMCA Orlová, foto: archiv autora

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]