04/2015

Živý Betlém v Neveklově

Vydáno dne 11. 02. 2016 (963 přečtení)
„Nebojte se, hle, zvěstuji Vám velikou radost, která bude pro všechen lid. Dnes se Vám narodil Spasitel, Kristus Pán, v městě Davidově. Toto Vám bude znamením, naleznete děťátko v plenkách, položené do jeslí.“ Tímto citátem zahájil anděl průvod v Živému Betlému v Neveklově, který letos již pojedenácté pořádala YMCA Neveklov v neděli 20. prosince.


Průvod začal před pomníkem Jana Kubelíka u Sokolovny, kde si všichni účastnici mohli zapálit svíčky betlémským světlem. Po celém městě zhasly lampy a účastníci průvodu následovali anděla a Josefa s Marií k náměstí. Zde se opět světla rozsvítila a scéna na náměstí ukázala Josefa s Marií a děťátkem v jeslích i pastýře, kteří se přišli na děťátko podívat. Nakonec přijeli i tři králové a přivezli vzácné dary. Nechyběla ani zvířata – ovce a oslík, poník, na kterém přijela Marie a koně, kteří přivezli tři krále.

Akce měla skutečně velkou účast, za finanční pomoc děkujeme Městskému úřadu Neveklov a za pomoc s organizací neveklovským hasičům. Neveklovským skautům děkujeme za předání betlémského světla. Šťastné prožití vánočních svátků popřál všem přítomným starosta Jan Slabý a také první neveklovský Ježíšek, dnes jedenáctiletý Ondra: „Přejeme Vám, abyste zažili radost z vánočního příběhu, abyste se nemuseli ničeho bát a aby nikdo nezůstal sám.“

Markéta Doušová, YMCA Neveklov, foto: Václav Douša

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]