03/2016

Skvělý evropský tábor YMCA v německém Michelstadtu!

Vydáno dne 06. 01. 2017 (659 přečtení)
Na konci července proběhl v německém městě Michelstadt evropský tábor pro pracovníky s mládeží, kde se mladí lidé z nejrůznějších států Evropy od České republiky po Island, Rusko, Skotsko, Ukrajinu mohli společně setkat a prožít spolu týden plný zážitků a dobrodružství.


Tábor začínal jak jinak než seznámením všech a celého světa, pamatuji si, že naše země byla pojmenována jako země, kde se vypije nejvíce piva na světě, inu co se dá dělat. Druhý den následovaly již samotné workshopy – samozřejmě nemohl chybět TEN SING, ale také byl kurz pro pracovníky s mládeží, sporty, dále workshop, kde stavěli celý týden lesní domek, a také media tým, který zpracovával fotky a tvořil videa z celého tábora. Největší nával byl asi ve skupině stavějící lesní domek a taky ve skupině TEN SING.

Já osobně jsem byl v media týmu, takže jsem viděl všechny postupné kroky a vývoje v jednotlivých kurzech a musím říct, že práce byla odvedena opravdu skvělá. Na lesní domek jsme se mohli podívat poslední večer, kdy bylo na samotném domku každovečerní bistro.

Jak probíhal celý týden? Ráno byl vždy společný program na nejrůznější témata (např. jazykové bariéry, rozdílnosti, atd.). Po společném programu následovaly vždy workshopy, až do oběda. Po obědě byl odpočinek, který já jsem prožíval na poradě vedoucích, která se většinou protáhla až do začátku zkušeností, kde tedy kdokoli mohl cokoli nabídnout ostatním. Já jsem byl například na ruském vaření, kde jsme dělali palačinky, či na improvizačním divadle. Po večeři následoval nejrůznější program – jako například populární TED talk, tedy každý mohl v omezeném čase zmínit nějaký svůj podnět a pak byl kratší čas na otázky, nebo hry, spirituální procházku a mnoho jiného.

Zažili jsme také celodenní výlet do Wiesenbadenu, kde jsme mohli prožít prohlídku světa techniky a vědy, která byla okouzlující a kde by se dalo strávit celý den, jenže odpoledne jsme měli ještě procházku po samotném lázeňském městě. V poslední den samozřejmě bylo velké vystoupení a prezentace všech workshopů a zkušeností a všeho, co jsme se mohli naučit.

Takto ve stručnosti, jak probíhal Evropský tábor YMCA pro pracovníky s mládeží. Prožili jsme ještě mnoho dalších dobrodružství, ale to by bylo na delší povídání. Je však velká naděje, že za dva roky bude další ročník tohoto tábora v Česku, tak se můžete přijet podívat a zhodnotit sami.

Miroslav Sedláček, YMCA Orlová, foto: autor textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]