02/2017

Noc s Andersenem v Neveklově

Vydáno dne 13. 06. 2017 (1093 přečtení)
K programu Noc s Andersenem se už připojily i děti z Neveklova a tak se zúčastnily 17. ročníku této akce, který proběhl v pátek 31. března 2017. Letos poprvé se pořádání ujala YMCA Neveklov a připravila program pro děti z prvního stupně ZŠ. Díky velmi dobré spolupráci s místní Základní školou Jana Kubelíka byl o akci opravdu velký zájem a díky ochotě paní ředitelky Mgr. Martiny Šťástkové se akce konala přímo ve škole.


Program začal velkou pátrací hrou, ve které děti postupně hledaly indicie, které jim pomohly odemknout záhadný kufr se vzkazem. Po velké námaze následovala večeře, podávaly se toasty, jablka a minerálka, a to ve školním cvičném bytě. K dobrému zažití po jídle si děti vyslechly čtení z různých knížek, pohádky i dobrodružné příběhy. Večer pokračoval soutěžním kvízem, pohádkovými hádankami a také krátkým videem o Čtyřlístku a pohádkou Lakomá Barka od Jana Wericha.

Poté už byl čas jít spát. Ale zařídit, aby 32 dětí ve věku od 7 do 12 let jen tak usnulo (a navíc ve škole), dá dost velkou práci. Před spaním děti ještě poslouchaly nově zpracovanou nahrávku pohádky Císařovy nové šaty, a protože stále ještě nemohly usnout, poslouchaly čtení dalších pohádek od Hanse Christiana Andersena.

V sobotu ráno děti vstávaly poměrně brzy, a tak kromě snídaně a společného fotografování stihly i několik dalších her. Díky rodičům dětí byla snídaně velmi bohatá, děti s sebou přinesly buchty, bábovky, záviny, perníky, koláče a další dobroty.

Organizátoři se již těší se na příští ročník.

Markéta Doušová, YMCA Neveklov, foto: Martin Kadeřábek

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]