03/2017

Tábor YMCA – prostor pro Tebe 2017

Vydáno dne 06. 10. 2017 (1625 přečtení)
Od 9. do 16. července proběhl na Soběšíně druhý ročník tábora, který pořádá YMCA v ČR a nabízí jej členům i nečlenům YMCA. Účastníků tábora bylo letos 44 a pocházeli z Prahy a okolí, Ústí nad Labem, Brna či Neveklova.


Týden je dost krátká doba, a tak byl tábor skutečně nabitý programem – stihli jsme s hobitem Bilbo Pytlíkem projít cestu tam a zase zpátky, potkali jsme zlobry, navštívili Roklinku, kde nás přivítal Elrond, přešli Mlžné hory, ve kterých jsme důkladně promokli, prošli Temným hvozdem a bojovali s pavouky, navštívili Esgaroth, vnikli do nitra Osamělé hory, ukradli část pokladu hlídaného drakem Šmakem a soupeřili jsme v bitvě pěti armád. Ale tábor neskončil vítězstvím jedněch a prohrou druhých, závěrečný den byl věnován milosrdenství, odpuštění a spolupráci.

Každý den začínal zamyšlením nad hodnotami, které jsme chtěli rozvíjet. Vybírali jsme hodnoty z oblasti tělesné – vytrvalost, síla a rychlost, duševní – kreativita, chytrost, vychytralost i duchovní – spolupráce, milosrdenství a odpuštění. Každý den končil společným zpěvem, hodnocením dne a oceněním těch dětí, které v tomto dni pomohly svému týmu, překonaly sebe sama či se jinak výjimečně osvědčily.

Tábor se těšil mimořádné pozornosti, na návštěvu k nám zavítaly pracovnice Krajské hygienické stanice a také Ministerstva školství. Přijel i štáb České televize a natočil reportáž o táboře, která by se měla objevit 10. září v Křesťanském magazínu na ČT2.

Tábor proběhl na Masarykově táboře YMCA Soběšín a děkujeme panu správci i dalšímu personálu za výborné jídlo a veškerou další péči. Nejvyšší uznání patří týmu vedoucích, kteří skvěle pracovali s dětmi a věnovali jim tak týden svého času – díky Marice, Jankovi, Marianě, Gibi, Lence, Jitce, Matějovi a Vojtěchovi.

Markéta Doušová, hlavní vedoucí tábora, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]