03/2017

Ten Sing v lese (TS v LS)

Vydáno dne 06. 10. 2017 (838 přečtení)
1.–3. 9. 2017
První zářijový víkend, který pro mnohé znamená přípravu na nový školní rok, trávili naši tensingoví vedoucí na YMCA chatě v Pastvinách, kde se již druhým rokem konala akce s názvem Ten Sing v lese.


Ten Sing v lese (již 3. ročník) je teambuildingově laděná akce pro vedoucí českých tensingových skupin, jejímž cílem je stmelit kolektiv, načerpat energii na nový tensingový rok, navázat spolupráci mezi skupinami a také zamyslet se nad budoucností českého tensingu.

Tento víkend byl pro mnohé zúčastněné rovněž poslední částí programu vzdělávání vedoucího tensingu (PVVT), což je roční vzdělávací program pro mladé tensingové vedoucí.

Páteční večer jsme odstartovali aktivitami, které byly zaměřeny na komunikaci skupiny a bližší poznávání navzájem. Každý z nás tak mohl otestovat, jak sám reaguje v určitých situacích a také vidět, jak reagují ostatní vedoucí, což je velmi přínosné do naší tensingové praxe.

Po večerním zamyšlení nás čekala novinka, kterou byl svíčkový rituál, kdy každý z nás mohl ostatním sdělit cokoliv, co měl na srdci. Tímto rituálem byl ukončen každý večer a už teď víme, že se z něj stane tradice i pro příští ročníky TS v LS.

Duch, duše, tělo – na rozvoj všech tří stránek, které tvoří YMCA trojúhelník, jsme dbali celý víkend. Proto se sobotní ráno neobešlo bez rozcvičky, která nás nastartovala do nového dne. Sobota byla zaměřena na nácvik zpětné vazby a následné přemostění v supervizní témata.

Ukázalo se, že vědět, jak si předávat zpětnou vazbu je pro jednotlivé vedoucí důležité, stejně tak supervizní část. Proto se program v tomto duchu protkal celým dnem, což nám pomohlo posílit otevřenost a komunikaci ve skupině a také si uvědomit, na kterých věcech chceme zapracovat. Aby víkend dodržel také relaxační stránku, tak nechyběla ani procházka po malebném okolí Pastvin.

Odpolední MasterChef pak odhalil kulinářský talent každého vedoucího, když měli za úkol uvařit po skupinkách večeři z předem určených potravin. Opět se ukázalo, že kreativita našich vedoucích je neomezená.

V neděli nás čekala poslední vzdělávací část, kterou byly základy první pomoci. Všichni si tak osvěžili, jak správně poskytnout první pomoc, jak udělat stabilizovanou polohu nebo jak obvázat zranění. Celá akce pak byla ukončena tradičním tortillovým obědem, po kterém jsme se rozutekli do svých domovů.

Ondřej Strádal, YMCA DAP, foto: Magdalena Rounová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]