03/2017

Dětský den v YMCA Neveklov

Vydáno dne 06. 10. 2017 (938 přečtení)
Počasí se v neděli odpoledne rozhodlo návštěvníky Dětského dne s YMCA Neveklov osvěžit mírným deštěm, ale přesto přišlo 140 dětí s doprovodem. Určitě neudělali chybu a mohli si užít připravený bohatý program.


Účastníci si mohli vyzkoušet patnáct různých disciplín všeho druhu, tradiční i neobvyklé. Již několik let mohou děti (i někteří rodiče) zkoušet zdolat lezeckou stěnu nebo se svézt na „lanové dráze“, mohou střílet z luku nebo ze vzduchovky, chodit po lajnách, poznávat přírodniny či skákat v pytlích. Mezi méně obvyklé disciplíny patřily hry s Montessori prvky zaměřené na hmat a rozvíjející komunikaci.

Program zahájili členové Benešovských horen fanfárou, na dalším programu se podíleli členové Okresního mysliveckého spolku, kteří předvedli své lovecké psy. Všechny zaujaly ukázky sebeobrany členů policejních sborů, hlavně rozbíjení střešních tašek pěstí nebo ukázky odolnosti, co vše policista vydrží. Členové SDH Neveklov přijeli s velkým množstvím techniky, přivezli tři hasičská auta včetně známé Matyldy a také záchranářský člun, to vše si během odpoledne mohli návštěvníci prohlédnout. Neveklovští hasiči opět předvedli ukázky své práce při vyprošťování raněného z auta a při hašení požáru.

Jednou z disciplín byl i hod na koš, tím se YMCA Neveklov připojila ke světové akci World Challenge 2017. Ta připomíná historii a význam organizace YMCA, která se vždy snažila především spojovat mladé lidi, a to také prostřednictvím sportu. A přitom vzniklo v organizaci YMCA několik kolektivních sportů, mimo jiné basketbal.

Mnoho dětských účastníků vydrželo celé odpoledne a stále měli co dělat, některé disciplíny si zkoušeli opakovaně, hlavně lezeckou stěnu, lanovku a lajny. Také se svezli konopišťským vláčkem po městě a v parku se mohli svézt na koních. Dětem pro radost připravili hasiči i pěnu a pak nastaly pořádné bitvy, jen rodiče si pak dělali starosti, jak dostat domů své potomky obalené od hlavy k patě v mydlinkách.

Tato akce je organizačně náročnější, na jejím zajištění se podílí dobrovolníci z řad členů a příznivců YMCA Neveklov a také z řad členů spolupracujících organizací a spolků – letos mezi ně patřil: Sbor dobrovolných hasičů Neveklov, Okresní myslivecký spolek, Sokol Neveklov, DOORS při OA Neveklov, Zahradní klub Dešťovka, Skauti Neveklov a policisté z Benešova a Bystřice. Finančně akci zajišťuje YMCA Neveklov a Městský úřad Neveklov.

Markéta Doušová, YMCA Neveklov, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]