03/2017

Vítězem Poháru svazu 2017 v korfbalu4 je YMCA Znojmo

Vydáno dne 06. 10. 2017 (837 přečtení)
Historicky první turnaj ve čtyřkovém korfbalu v seniorské kategorii se v poslední zářijový den konal v Brně Bohunicích, kam se sjelo devět družstev, která usilovala o Pohár svazu 2017.


První koš turnaje vstřelila domácí hráčka Martina Weissová v zápase KK Brno proti Kutné Hoře a de facto tak odstartovala celý korfbalový den ve znamení korfbal4. Základní část ovládla družstva SK RG Prostějova a MS YMCA Znojma, která tak s předstihem postoupila do semifinále. O jejich soupeřích se rozhodoval ve čtvrtfinálových utkáních, které přinesly asi nejlepší a nejvyrovnanější souboje celého dne, v nichž po heroickém výkonu PKC Náchod porazil KCC Sokol České Budějovice a KK Brno Kutnou Horu, když po třech čtvrtinách byl stav i tohoto utkání vyrovnaný.

Semifinálové duely pak přesvědčivě ovládly nejlepší týmy základní části a s přehledem postoupily do finálového souboje, v němž Modří sloni z YMCA Znojmo nedali hanáckému týmu žádnou šanci a výborným kolektivním výkonem vybojovali cennou trofej. V souboji o bronz PKC Náchod předvedl další fantastický výkon, porazil domácí tým KK Brno a vybojoval největší úspěch náchodského korfbalu v seniorské kategorii.

Konečné pořadí:
1. MS YMCA Znojmo 1
2. SK RG Prostějov
3. PKC Náchod
4. KK Brno
5. KCC Sokol České Budějovice
6. SK Respo Kutná Hora
7. MS YMCA Znojmo 2
8. KK Brno Nový Lískovec
9. KC ZŠ Šenov


Aladár Dančo, YMCA Znojmo, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]