01/2018

YMCA v roce 2018

Vydáno dne 01. 03. 2018 (802 přečtení)
Co Ymku čeká v roce 2018? Napřed to zkusím říct malým podobenstvím vycházejícím z uvedených dvou obrázků... Doufejme, že budeme stoupat stále vzhůru, to je možné, pokud máme cíl, dobré vybavení, ale i jištění a jsme otevřeni radám zkušených. A nemusíme jen doufat, jak vidíme z druhého obrázku, jdeme na to s rozmyslem, metodicky, postupně... což pomůže eliminovat rizika na minimum a naplánovat vše tak, aby byly vytčené cíle opravdu dosaženy. Jinými slovy, vytváříme nový strategický plán a poté ho budeme opravdu realizovat, nezůstane jen v šuplíku.


Oblastí a témat, kterým se Komise pro rozvoj věnuje, je hodně, musíme pamatovat na vše, co ovlivňuje budoucnost YMCA. Rok 2018 ale není jen rokem plánování nového strategického plánu, ale také rokem dokončování a hodnocení toho minulého. V něm bychom se chtěli zaměřit (jen vypichuji z řady dalších úkolů) na finalizaci přípravy Kurzu pro sekretáře YMCA (KSY) a také na podzim realizovat jeho první ročník. S tím souvisí spolupráce s YMCA na Slovensku – viz následující článek. Budeme společně přemýšlet o kompetenčním profilu sekretáře YMCA a všem dalším, co může sekretáři prospět k efektivnímu a radostnému vykonávání tohoto poslání.

Tím hlavním co však YMCA dělá, není plánování strategií, naopak je to věc služebná, která má podporovat přímou práci s dětmi a mládeží. Takže se můžeme těšit i spolupodílet na realizaci více než 200 celoročně pracujících skupin, více než 50 táborů, stovek víkendovek a vícedenních akcí, tisíců jednorázových akcí a mnoha školení a dalších poskytovaných služeb. Tyto aktivity už nabízí každá lokální YMCA sama, ale bylo by určitě přínosné i potěšující, kdyby se nám dařilo více akcí dělat ve spolupráci, vždyť některé Ymky nejsou tak daleko od sebe nebo udělat společnou víkendovku s výletem určitě není tak složité udělat.

Každopádně máme jistotu společného Setkání YMCA na Soběšíně v květnu a také červnová World Challenge nás může propojit alespoň na dálku svým tématem.

J. V. Hynek, foto: YMCA Děčín, grafika autor textu

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]