01/2018

Mělnický Advent s Ymkou

Vydáno dne 01. 03. 2018 (744 přečtení)
V prosinci jsme se u nás na Mělníku opravdu nenudili. V sobotu jsme se společně sešli před první adventní nedělí na zdejší evangelické faře při Adventním tvoření, díky kterému mnohým z nás začala ta pravá vánoční atmosféra.


Vyráběli jsme věnce, vánoční dekorace a popíjeli svařák při poslechu vánočních “vypalovaček”. I děti měly svůj kreativní koutek, kde mohli popustit uzdu své kreativitě. Lepily postavičky z těstovin, vystřihávaly vločky, vyřezávaly tiskátka z brambor, anebo si jen prostě hrály na babu. Bylo to moc příjemné odpoledne a rádi podobnou akci uděláme i příště.

V podvečer svatého Mikuláše se vydal ymkařský Mikuláš s třemi čerty a andělem do domácností a do jedné mělnické kavárny, aby pozdravil děti hodné i zlobivé. Jako odměnu děti dostaly sladkou odměnu za odříkanou básničku nebo zazpívanou písničku a většina dostala také trochu uhlí jako připomínku, že za rok se uvidíme zase.
A o Štědrém večeru se ve 23 hodin uskutečnil (před) Půlnoční koncert tensingu. O hudební doprovod se postarali tensingáři a o duchovní slovo náš milý evangelický farář Miroslav Erdinger.

Celý večer byl zahájen tradičním příchodem se svíčkou a za zpěvu známé koledy “Štědrý večer nastal“. Postupně zaznívaly známé i neznámé vánoční písně, které si diváci mohli dle libosti zazpívat také díky promítaným textům na zeď. A tak si závěrečnou koledu „Narodil se Kristus Pán“ mohli celou zazpívat i ti, kteří znají pouze první sloku. A ti, kteří do kostela letos nemohli dorazit osobně, mohli tohle všechno sledovat na internetu v přímém přenosu. Děkujeme všem, co se podíleli na společných akcích a mají Ymku v srdci. Doufáme, že rok 2018 bude na Mělníku stejně radostný jako ten předchozí!

Bára Vlasáková, YMCA Mělník, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]