02/2018

Ocenění pracovníci YMCA za rok 2017

Vydáno dne 11. 06. 2018 (1140 přečtení)
V rámci slavnostního večera na Setkání YMCA 2018 proběhlo jako každoročně ocenění 16 dobrovolníků YMCA za rok 2017 a také 3 členové obdrželi Ocenění za zásluhy a celoživotní přínos YMCA. V rámci večera o sobě něco pověděli, vám přinášíme jejich nominační medailonky.


Jiří Horák (YMCA Praha)

Jiří Horák, přezdívaný Helen, má za sebou 16 let nepřetržité práce v YMCA Praha. S Ymkou přišel poprvé do kontaktu v roce 2002 prostřednictví aktivity Ten Sing. Do tensingu začal chodit spíš náhodou, protože tensingová zkouška byla před „čajovnou“, do které chodil pravidelně. Od té doby je ale jeho život s Ymkou zcela spjat, jak profesně tak i v osobní rovině. Postupně působil v pražském nízkoprahovém klubu Ymkárium jako kontaktní pracovník s mládeží a vedoucí klubu, pokračoval jako vedoucí klubu Dixie a postupně povýšil na koordinátora stále se rozrůstající nízkoprahové sekce YMCA Praha. Dá se říct, že celou nízkoprahovou sekci vypiplal od jejích punkových začátků až k dnešní velice moderní a standardizované sociální službě. Stále pracuje na svém sebevzdělávání a sledování trendů v sociálních službách.

Jeho práce si váží nejen výbor YMCA Praha, ale jeho spolupracovníci. „Půl života v YMCA a stále na plné pecky!“, komentuje Helenův přínos Ymce jeho kolega Jakub. Helen je totiž jeden z těch vzácných lidí, kteří pro Ymku pracují nejen svýma rukama (a hlavou!), ale celým svým srdcem. Stále ji táhne dál, stále vidí, co lze zlepšit. Helene, děkujeme.

Hana Dolečková (YMCA Letohrad)

Hana Dolečková je zakladatelkou YMCA Letohrad v roce 1993, tedy 25 let je činnou členkou YMCA. Pracovala jako předsedkyně, vedoucí táborů, vedoucí na různých akcích. Byla aktivní členkou předsednictva a ÚV YMCA v ČR po několik volebních období. Od roku 1997–2001 – dvě funkční období byla členkou Revizní komise YMCA v ČR. Významně se podílela na stabilizaci poměrů YMCA.

Její největší zásluhou a přínosem pro YMCA je získání Turistické základny PASTVINY od Fondu dětí a mládeže, s nímž od r. 1996 zařizovala veškerou agendu až do převedení chaty na YMCA v ČR v r. 2004. Celou dobu se neúnavně starala o zlepšení střediska a odpracovala tam množství brigádnických hodin při různých úpravách, ale hlavně komunikovala s úřady, podávala granty, zajišťovala projekty a následně firmy, které prováděly stavební práce. Dělala závěrečná vyúčtování. Pastviny se staly její srdeční záležitostí a to jak vypadaly dříve a nyní si prohlédněte na nástěnce. Byla vždy „hybatelkou“ prací a hlavně osobním nadšením a nasazením dovedla přesvědčit a strhnout ostatní. Na Pastvinách se postupně vybudovala nádrž na vodu, následně vodovodní přípojka, vyměnila okna, dveře, bylo provedeno zateplení a nová fasáda, upravily se prostory uvnitř a vně chaty. Po poškození prolomení střechy díky velkému množství sněhu to vypadalo, že Pastviny skončí, ale díky Hance se podařilo vybudovat novou střechu, se sklonem vhodným pro horskou oblast a později tam vybudovat pokojíčky a tím zvýšit kapacitu chaty. Včetně vybavení, které financovala YMCA Letohrad.

Hanka je velmi oblíbená pro svoji veselou povahu, vstřícné jednání, ochotu vždy pomoci, nadšení a vytrvalost, se kterou se pouští do práce, kterou dovede do konce.

Jaroslav Vojta Hynek (YMCA Olomouc)

Jaroslav Hynek, zvaný Vojta je v Ymce od roku 1995, tedy 23 let, je členem YMCA Olomouc, kde byl jak dobrovolníkem, tak zaměstnancem na pozici sekretáře. Několik let organizoval Y-klub, což byly přednášky pro vysokoškoláky a Biblický klub, byl vedoucím na táborech, organizoval soutěž o nejlepší maturitní tablo atd.

Posledních 17 let pracuje jako sekretář pro vnitřní věci na ústředí YMCA v ČR. Všichni ho znáte jako milovníka tabulek a neúnavného, prakticky kdykoliv dostupného člověka, ochotného zodpovědět váš dotaz či pomoct s čímkoliv. Je to ymkař srdcař, kterému místo červených krvinek kolují v žilách červené trojúhelníčky.

Kristina Ambrožová, foto: Vojtěch Berger

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]