02/2018

Setkání zaměstnanců YMCA 2018

Vydáno dne 11. 06. 2018 (685 přečtení)
Ve dnech 18.–19. 4. 2018 proběhlo v Olomouci Setkání zaměstnanců YMCA (SeZam). Zúčastnili se ho zástupci z těchto českých Ymek: YMCA Praha, Neveklov, Ústí nad Labem, Skaut, Orlová a Olomouc.


Zároveň jsme díky společnému evropskému grantu mohli letos na SeZamu přivítat také 7 zástupců YMCA na Slovensku a 2 zástupce dalších dvou organizací, které jsou součástí tohoto projektu. SeZamu se tak letos zúčastnilo 20 účastníků.

Téma pro toto setkání bylo určeno na základě práce komise pro rozvoj, ve které postupně vytváříme kompetenční profily pro jednotlivé pozice v rámci YMCA v ČR. Letos jsme SeZam věnovali přemýšlení nad nutnými kvalifikačními předpoklady a kompetencemi pro pozici sekretář YMCA a využili jsme tak zkušenosti jednotlivých sekretářů z KČ YMCA. Tato pozice se jeví z dlouhodobého hlediska jako klíčová pro činnost každého kolektivního člena YMCA a potažmo i pro činnost celé YMCA v ČR.


Proto také nově vzniká školení sekretářů YMCA, jehož první část se uskuteční již na podzim letošního roku. Všichni dohromady jsme hodnotili úroveň kompetencí, které by měl sekretář pro svou činnost mít, a na základě toho jsme společně stanovovali v základních obrysech obsah podzimního kurzu. Při hodnocení jsme rozlišovali kategorie malý, střední a velký sekretář s ohledem na velikost KČ, ze kterého pochází. Ve výsledcích se však ukázalo, že rozdíly v kompetencích pro jednotlivé skupiny nejsou příliš markantní a školení tedy bude moci vzniknout více či méně ve stejné podobě pro všechny.


Jako velmi pozitivní hodnotíme možnost setkat se i se zástupci YMCA na Slovensku, stejně tak se velmi osvědčil dvoudenní formát Setkání, u kterého bychom chtěli zůstat i pro další ročníky. Olomouc nám poskytla nádherné útočiště v krásném penzionu T?de (viz foto), nehledě na krásu města samotného.

Kristina Ambrožová, foto: autorka textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]