02/2018

Tensingové Know How 2018

Vydáno dne 11. 06. 2018 (670 přečtení)
O víkendu 13.–15. dubna proběhlo v Černilově u Hradce Králové Know How, aneb víkend, na kterém se účastníci učili hrát na nejrůznější hudební nástroje, vést sbor, batikovat nebo dokonce dojit krávu!


I přes nepřízeň počasí jsme se všichni v pořádku sešli v černilovském Kulturním a spolkovém domě a zahájili jsme akci seznamovacími hrami. Poté byli účastníci rozděleni do týmů a pomocí nejrůznějších věcí (brambor, mrkve, špejlí, izolepy, perníčků,…) měli za úkol sestavit kočárek, kadibudku a fontánu. Ač jsme tomu nevěřili, tak všechny výtvory vypadali věrohodně a na první pohled bylo poznat, o co se jedná.

Sobota se pak nesla v duchu učících workshopů, které probíhaly takřka celý den. Po večeři byla připravena hra „síť“, která prověřila schopnost účastníků se domluvit na společné taktice a i když to chvíli trvalo, tak společně nakonec vymysleli taktiku, která opravdu fungovala. Pak následovala soutěž s názvem „Hec boy“. Jak název napovídá, soutěžící se mezi sebou hecovali v nejrůznějších disciplínách a to jak v těch lehčích („kdo dokáže za minutu projít listem papíru?“) až po ty těžší („kdo si nechá na hlavě vytvořit vyšší věž ze šlehačky ve spreji?“). Přestože se znovu hrálo na týmy, celá soutěž skončila nerozhodně, protože nikdo neměl žaludek na to, sníst konzervu kočičího žrádla.

A nastala neděle, čas jet domů. Dopoledne byl ještě poslední blok workshopů, kdy se většina WS spojila a společně hráli a zpívali známé písně. Poté se všichni společně dali do úklidu domu, který ale přerušil příchod hlavních koordinátorek akce, které na sobě měli „sedlácké“ oblečení a říkaly, že mají venku přivázanou krávu, kterou potřebují podojit, ale samy to nezvládnou. Všichni se tedy v očekávání vydali ven a venku je opravdu čekala kráva, respektive její vemínko a 4 železné nohy. Každý si mohl vyzkoušet jaké to je, podojit krávu a i když měla díky svému stáří trošku ztvrdlé cecíky, všem se to nakonec podařilo.

Po obědě se všichni rozjeli do svých domovů plni nových dovedností a vědomostí, které snad v budoucnu ve svém tensingu využijí.

Bára Vlasáková, YMCA Mělník, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]