02/2018

Noc s Andersenem v Neveklově

Vydáno dne 11. 06. 2018 (1012 přečtení)
V Neveklově proběhla již podruhé Noc s Andersenem. K této celonárodní a dokonce i mezinárodní akci se přidala YMCA Neveklov již podruhé. Zájem dětí byl velký a díky velmi dobré spolupráci se Základní školou Jana Kubelíka Neveklov mohla akce proběhnout v prostorách školy.


Noc s Andersenem ve škole strávilo 33 dětí z prvního stupně. Sešly se v pátek v 18 hodin večer a jako první úkol je čekala pátrací hra, během které postupně objevovaly indicie, které je dovedly k obsahu tajemného zakódovaného kufru a ke kódu k jeho otevření. Kódem bylo číslo 1918, protože součástí programu bylo i připomenutí historie a stého výročí založení Československa.

Po této námaze byla připravena večeře – toasty, ovoce, zelenina a pití. Program po večeři začal čtením a následovaly soutěže týmů. Soutěžní úkoly byly rozmanité a některé i dost složité – doplňování veršů v básni, seřazení prezidentů republiky od roku 1918 do současnosti, poslouchání písně a hledání pojmů, sestavení životopisu Tomáše Garrigue Masaryka, poznávání Noc s Andersenem v Neveklově osobností české historie i současnosti… Na závěr se děti podívaly na několik příběhů z Dějin udatného českého národa.

Překvapením večera byla návštěva neveklovského pana starosty ing, Jana Slabého, který přišel dětem popřát dobrou noc, zahrál večerku na lesní roh a připomenul, jak je i pro něj čtení důležité.

Nastal čas jít spát a uspat 33 dětí byl stejně jako v loňském roce velmi náročný úkol. Ono také spát ve sborovně je opravdu neobvyklý zážitek. Po ránu jsme si dali výbornou snídani – rodiče účastníků napekli výborné buchty, perníky, koláče i dort. Stihli jsme ještě několik soutěží i her a slavnostní zakončení.

Děti si odnesly nečekané zážitky, pořadatelé únavu a všichni hlavně radost z akce, která se povedla, má smysl a vede děti ke čtení.

Markéta Doušová, YMCA Neveklov, foto: Martin Kadeřábek

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]