04/2018

Jak jsme natáčeli klip Cesta k hodnotám

Vydáno dne 03. 12. 2018 (621 přečtení)
Slyšeli jste už, že má YMCA nový videospot? Jeho autorem je Eliáš Molnár, bývalý dobrovolník nízkoprahových klubů YMCA Praha. Hlavním záměrem klipu je vtisknout divákovi do paměti slovo YMCA, logo a slogan Cesta k hodnotám. K dispozici je ve třech verzích: 5, 16 a 52 vteřin.


Natáčeli jsme jeden pěkný zářijový den. Do hlavních rolí se podařilo obsadit ymkaře z různých aktivit – hlavní hvězdou byla mladá boxerská naděje z YMCA Plzeň, Viki Jílková, která statečně v tělocvičně Paláce YMCA bušila do boxovacího pytle tak dlouho, dokud se s ohlušujícím výbuchem nerozletěl na všechny strany a nevyděsil hasiče konající na místě kontrolu hasicích přístrojů.

Pražští tensingáři zase v čele s kytaristou Matyášem Gröschlem zručně kašírovali hru na hudební nástroje v kostele sv. Klimenta.

Největší výzvu ovšem přijala Kačka Šimková, která v roli horolezkyně odvážně slanila a poté opět vylezla na vrchol jistě nejkolmější stěny, kterou Prokopské údolí nabízí. Sice ji při tom jistil Jakub Kulhánek, vedoucí nízkoprahového klubu pražské Ymky, a povzbuzovaly jejich zapůjčené filmové děti, ale i tak šlo o výkon hodný obdivu.

Děkujeme moc všem hercům, kameramanovi, fotografovi – a hlavně režiséru Eliášovi, který měl kromě veškerých produkčních starostí i to počasí evidentně zajištěné, neboť se pět minut po posledním záběru hustě rozpršelo. Na klip se můžete podívat na webu www.ymca.cz nebo na našem youtube kanále YMCAczTV. Budeme rádi, když ho budete pouštět co nejčastěji, při všech příležitostech – zejména na akcích pro veřejnost.

Julie Bergerová, foto: Richard Hodonínský

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]