03/2019

Léto v YMCA!

Vydáno dne 06. 10. 2019 (427 přečtení)
Léto v YMCA by se dalo nejlépe nahradit souslovím YMCA v lese. Probíhají totiž tábory – letos jich bylo 52 a jak je pro Ymku typické – nejrůznějšího druhu. Druhá věc, která je pro léto typická, jsou zahraniční cesty, pobyty, které můžete díky YMCA zažít. Letos výjimečnou letní událostí byla samozřejmě i celosvětová oslava 175. výročí založení YMCA, na kterou putovala velká česká výprava.


Protože zbytek čísla obšírně pojednává o posledních dvou tématech a i několika konkrétních táborech si můžete přečíst, podívejme se na tábory obecně i v souvislostech. Jak jsem zmínil, letos YMCA v České republice uspořádala 52 táborů, to znamená asi 2500 dětí a 650 vedoucích a celkem 600 táborových dní. Je to obrovská spousta práce, ale také nezapomenutelných zážitků, dobrodružství, přátelství a nových dovedností – a to jak u dětí, tak vedoucích.

Musíme k tomu samozřejmě připočítat stovky hodin příprav, vymýšlení celotáborových her, kostýmů, rekvizit, ostatních her a nákup materiálu, příprava a nákup vybavení... však to všichni znáte. Všem ymkařům připravujícím tábory patří velký dík.

A když už je řeč o celotáborových hrách, proběhl první ročník soutěže o nejlepší CTH. Byl jsem v hodnotící komisi a musím říct, že to bylo velmi těžké, 3 hry byly tak dobré, že se výsledné hodnocení lišilo o 0,2 bodu, přestože maximální počet bodů byl 50. Tím chci doložit, že hry byly velmi zajímavé, kvalitně zpracované a musela být radost na takových táborech být. Z uvedených her budeme postupně doplňovat databázi CTH pro inspiraci vám všem dalším vedoucím. Ať žije léto a tábory 2020!

J. V. Hynek, foto: tábor YMCA JH, Richard Hodonínský

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]