03/2019

TSCZ 2019 Just Do It

Vydáno dne 06. 10. 2019 (496 přečtení)
Ptáte se jaká je největší tensingová letní akce? Ano, je to tensingový tábor, o kterém jste v předchozích vydáních Proteinu už určitě četli. V minulém roce se účastníci tábora podívali do Norska na Evropský tensingový festival. Co zažili a navštívili letos, se dozvíte v dalších řádcích!


Tensingový tábor neboli TSCZ se letos konal 5.–11. srpna v malebné Rokytnici nad Jizerou. Letošní 24. ročník tábora byl specifický tím, že měl „pouhých“ sedm dní – to znamená sedm VELMI nabitých dní. A to nejen zpěvem, hrou na nástroje, tancem místo rozcvičky, ale i (ne)tradičním táborovým programem, který vám v rychlosti představím.

První den byli účastníci rozděleni do týmů – filmových společností. Měli za úkol vytvořit svůj název a logo a klapku. Vznikly tak tři konkurující společnosti – Zuz- Keta, Bohemia Vroubkované a Wild Wolfs studio. Během dalších dní měly za úkol natočit trailery na své filmy různých žánrů (cestopis, kuchařská show aka Prostřeno, horror,…) a ty nejlepší výkony se poté vyhodnocovaly poslední večer na MFF Rokytnice nad Jizerou.

Třetí den a jeho odpolední program nabídl hru Přístavy (boj o peníze a suroviny), následnou aukci a poté soutěž o nejlepší uvařené jídlo – hlavní chod a salát. Všechny tři týmy (k velkému překvapení vedoucích) dokázaly během krátkého času uvařit poživatelná a hlavně chuťové skvělá jídla, za která by se nemusel stydět ani Láďa Hruška! Odborná porota poté hodnotila tato jídla – buřtguláš + salát caprese, chilli sin carne + mrkvový salát, tortilové chipsy s rajčatovou salsou + těstovinový salát. Tipnete si, jaké jídlo vyhrálo? :-)

Čtvrtý den byl pro všechny tím nejnáročnějším, ale zároveň nejhezčím. Odpoledne se ze všech filmových společností staly horolezecké výpravy, které mají za úkol co nejrychleji dobít vrchol Mt. Dworaczki. Nejrychleji se to povedlo výpravě Bohemia Vroubkované s časem 2 h 43 m, tímto jí ještě jednou gratulujeme! Poté jednotlivé výpravy musely sestoupit do základního tábora ve Vítkovicích, kde je čekalo opékaní buřtů a také spaní pod širým nebem (takže si ty spacáky a karimatky na Mt. Dworaczki nebraly zbytečně!).

Šestý den aneb den koncertní. Díky nepřízni počasí (ano, pršelo!) se musel závěrečný koncert přesunout z Přírodního divadla do kostela sv. Michala, který byl hned vedle táborové základny. Koncert se velice podařil a přišlo na něj i pár obyvatel Rokytnice, ještě jednou děkujeme za podporu! Večer se pak konal MFF a došlo na samotné promítání jednotlivých ukázek. Po zhlédnutí všech výtvorů musela odborná porota se slzami (od smíchu) v očích uznat, že si všichni aktéři zaslouží odměnu a odměnila je cennými zlatými Fidorkami.

Sedmý (a zároveň poslední) den nastalo to neoblíbené loučení – s kamarády, vedoucími a překrásnou Rokytnicí s přáním, ať se opět všichni brzy shledáme. Jaká je tedy nejbližší tensingová akce?!

Je to Český tensingový festival EPICENTRUM, který se koná 26.–30. října. v Praze, na kterém se doufám všichni potkáme i s dalšími lidmi!

Zalíbil se vám tensingový tábor? Přidejte se příště k nám! Sledujte Facebook Ten Sig CZ pro nejnovější informace z dění českého tensingu.

Barbora Vlasáková, YMCA Mělník, foto: Jan Makarius a Zuzana Karnoltová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]