03/2019

Rozhovor s novou předsedkyní YMCA Vladi Vidlákovou

Vydáno dne 06. 10. 2019 (450 přečtení)
V září proběhlo Valné shromáždění YMCA a mimo jiné na něm byli zvoleni i noví členové statutárního orgánu YMCA v České republice. Přinášíme rozhovor s novou předsedkyní YMCA.


Někteří členové Ymky se s tebou už měli možnost setkat na některých akcích YMCA nebo v kanceláři YMCA v ČR – ústředí. Co bys o sobě řekla i těm ostatním, aby si tě dokázali trošku představit?
S Ymkou jsem se poprvé setkala v roce 2002. Na první zkoušce tensingu v Krnově jsem tehdy vůbec netušila, jak toto setkání ovlivní celý můj budoucí život. Vystudovala jsem biochemii, pracovala na Ústředí YMCA a strávila nějaký čas na Novém Zélandu a v dalších zemích.
Nyní s manželem bydlíme v Praze a já pracuji v neziskovce. Mám moc ráda hudbu a proto je jedna z mých nejoblíbenějších aktivit má nová kapela, která ale bohužel ještě nemá název.

V Ymce nejsi žádný nováček, v čem to vidíš jako výhodu a v čem jako nevýhodu?
Je pravda, že jsem toho s Ymkou zažila hodně a to mi dává dobrý přehled a mnoho zkušeností s celou naši pestrostí. Takže jako výhodu vidím to, že se v tom orientuji. A nevýhodu? Myslím, že ta pobytem v Ymce žádná nevzniká. :)

Co bys chtěla ve své práci akcentovat?
Přála bych si, abychom byli hrdí na svou historii, ale nebáli se jít vstříc výzvám dnešní doby.

Které body považuješ za důležité, aby se na nich v nejbližším období pracovalo? Kdybys mohla, co bys od zítřka v YMCA změnila?
Věřím, že je důležité, aby si Ymkaři uvědomovali svou příslušnost k nejlepší mládežnické organizaci na světě, abychom společně mohli pomáhat ve svých komunitách, tak, jak je to potřeba. Od zítřka bych změnila přehlednost našeho webu;)

V čem vidíš největší potenciál YMCA?
V lidech. V ymce je velké množství schopných lidi, kteří dělají skvěle věci. Věřím, že je potřeba se o tento potenciál starat a rozvíjet jej.

Vidíš i nějaké slabiny?
Naše pestrost je skvělou příležitostí, ale také moc dobře vím, že je to komunikační oříšek. Když se někdo zeptá, co YMCA dělá, na zběžný popis nestačí ani tři rozvitá souvětí.

Co si myslíš, že můžeš do YMCA přinést – vnést?
Energii, nové nápady a místní i mezinárodní zkušenosti.

Polož si nějakou otázku a rovnou na ni odpověz!
Máš ráda podzim? Ano mám :)

Za rozhovor děkuje J. V. Hynek, foto: World YMCA

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]