01/2020

Kreslená YMCA 2 – současnost

Vydáno dne 28. 02. 2020 (606 přečtení)
V novodobé historii se setkáváme také s výraznými uměleckými osobnostmi v našem ymkařském středu. Omlouvám se, pokud na někoho zapomenu, ale výběr jsem provedl spíše podle toho, co mám k dispozici.


Také v předchozím článku – Vědět nestačí, jsou tři autorské kresby – nová doba umožňuje nové možnosti a přístupy – tak si jich račte povšimnout, de facto jsou technickými ilustracemi k určitým tématům, kterých autor vytvořil pro lepší názornost výkladu několik desítek. Jeden z výtvarných počinů je také přímo na obálce tohoto čísla – kresba dětí z YMCA Jindřichův Hradec. * Městys Suchdol nad Odrou potřeboval nějak ozdobit dlouhou fádní zeď u nádraží. Místní spolky byly vyzvány, aby si zde udělaly propagaci své činnosti. Celá akce byla dobře zorganizována. Zeď rozparcelována, dodány barvy i malířské potřeby. YMCA Suchdol má svou zdatnou výtvarnici Klárku Raždíkovou – Rebelku, která vytvořila krásnou malůvku, hýřící barvami, ostatně posuďte sami.

Dále v rychlosti – Jitka Kremer (Borovská) – Výroční zpráva YMCA 2000, Radka Josková a její pestrá paleta aktivit YMCA, Ifka Šípková (Klimentová) a její legendární YMCAdráček, důkaz, že nadání je dědičné – Eliška Šípková a její neuvěřitelné omalovánky a Eliáš Molnár a jeho sada kreseb pro všelikou ymkařskou potřebu a komiks.Pokud mezi ymkaři žádného kreslíře kolem sebe nemáte a něco kresleného by se vám líbilo, neváhejte někomu přímo zadat zakázku, tak jako se to stalo v poslední ukázce – Leták kampaně – Jak vybrat tábor.

Závěr? Ten jsem napsal v prvním příspěvku na toto téma – tak znovu a jinak – nebojte se, malujte, kreslete... a kdybyste někdy chtěli namalovat něco pro Protein, velice rád vám poskytne publikační prostor a tím zářez do vašeho rodícího se uměleckého portfolia. :-)

J. V. Hynek s přispěním *Daniela Říčana, kresby: archiv YMCA

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]