01/2020

Zahraniční programy YMCA v roce 2020

Vydáno dne 28. 02. 2020 (546 přečtení)
Jako každý rok mohou ymkaři i neymkaři díky Ymce vyjet na nějaký čas do zahraničí. Letos YMCA nabízí zahraniční programy pro mladé, kteří by se rádi rozvíjeli, rozšířili si obzory, získali novou cennou zahraniční zkušenost, cestovali, zlepšili si cizí jazyk, našli si nové přátele, poznali, jak YMCA funguje v dalších zemích či si vyzkoušeli dobrovolnickou práci v zahraničí – a to vše bez výrazné finanční zátěže. Některé z programů jsou i pro starší děti a dospělé.


1) Krátkodobé programy:

Léto v YMCA hostelu v Oslu (Norsko)
Dobrovolník (18–28 let, se základy angličtiny) v létě pomůže s údržbou hostelu v jednom ze tří týmů (úklidovém, kuchyňském, údržbářském), práce probíhá 30–35 hodin 4–5 dní týdně. Dostane za to: ubytování, stravu, kapesné, při pobytu delším než 6 týdnů proplacenou cestu, zážitkový víkend s dalšími dobrovolníky s pestrým programem, 1 týden dovolené. Pobyt probíhá v průběhu května až srpna, délka pobytu a termín se domlouvá individuálně dle potřeby dobrovolníka. Volná místa jsou především na období květen-červen. Přihlašování: do března 2020.

Léto v outdoorovém centru v Greenhillu (Severní Irsko)
Dobrovolník (18–25 let, s komunikativní angličtinou) je v centru vyškolen, následně pracuje se skupinami dětí a mládeže při aktivitách jako je lukostřelba, kánoe, raft, lezecká stěna, lanové aktivity, orientační běh a teambuilding během pětidenních letních táborů, víkendy jsou volné. Ubytování, večeře a kapesné (65 liber/týden) zajištěno. Pobyt probíhá 19. 6.–30. 8. 2020, přihlašování: do 1. 3. 2020.

2 měsíce v YMCA Bournemouth (Anglie)
YMCA Bournemouth v přímořském městě v jižní Anglii hledá dobrovolníka na jednu z pěti pozic (pracovník s dětmi a mládeží, v marketingovém oddělení a oddělení pastorační péče) v termínu: červenec-srpen 2019 (2 měsíce, na přesných datech se lze domluvit). V rámci EVS dobrovolníkovi zajistí dopravu, ubytování, stravu i kapesné, zároveň nabízí práci (35h/týdně) ve velmi příjemném a přátelském křesťanském prostředí. Dostatek volného času lze strávit jak u moře, tak i cestováním po Anglii či studiem anglického jazyka. Přihlašování do: 1. 5. 2019.

6 týdnů v YMCA Thames Gateway v Romfordu (Anglie)
V průběhu léta na 6 týdnů tým mezinárodních dobrovolníků pomáhá v dětském centru s programem pro děti a mládež, s administrativou a zajišťováním fungování Ymky jako takové, s pastorační péčí, se sportovními programy či cateringem. Zajištěno je ubytování, vstup do tělocvičny a jedno jídlo denně zdarma, dopravu, pojištění a zbytek stravy si dobrovolník hradí sám. Požadavky jsou: věk 20–30 let, komunikativní angličtina a soulad s hodnotami Ymky. Pobyt probíhá v datu dle domluvy v průběhu léta, přihlašování: do 31. 3. 2020.

2) Dlouhodobé programy:

Dobrovolník může strávit 10–12 měsíců v zahraničí dobrovolnickou prací v jedné z partnerských Ymek, a to v Anglii (YMCA Bournemouth, German, Bath, Romford), v Severním Irsku (YMCA Greenhill), Německu (YMCA Göttingen), Francii a na Slovensku. Přihlásit se může na některou z pozic, kde může pracovat s dětmi ve školce, v kroužcích a dalších dětských volnočasových aktivitách, v mládežnických klubech, v marketingovém oddělení, v oddělení pastorační služby, ve vedení fitness centra, v komunitních centrech YMCA, v outdoorovém centru YMCA apod., a to 35–38 hodin týdně, Financování pobytu probíhá přes EVS – evropskou dobrovolnou službu.
YMCA zajišťuje: dopravu, ubytování, jazykovou podporu, stravu, kapesné, certifikát
Požadavky: 18–30 let, zodpovědnost, komunikativní angličtina, případně němčina/francouzština (dle země pobytu), určeno členům i nečlenům YMCA.
Termín: od září 2020, přihlašování: leden-červen.

3) Jednorázové akce

 • Mezinárodní křesťanská konference Unify pro Ymkaře z celé Evropy, 12.–15. 3. 2020, v Německu na hradě Wernfels, cena: 125 Euro.
 • General Assembly YMCA Europe v Bruselu, 21.–24. 5., evropské valné shromáždění.
 • Mezinárodní letní tábor YMCA v Německu v Michelstadtu, 1.–9. 8., pro účastníky ve věku 16–25 let, jazyk: angličtina, cena po slevě: 70 Euro.
 • Youth Unify, mládežnická křesťanská konference, 9.–15. 8., Kyjev – Ukrajina, pro účastníky 14–24 let, v anglickém jazyce, cena: 250 Euro.
 • International Youth and English Language Camp v Německu v Camp Hoheneiche ve dnech 10.–15. 8. 2020 pořádaného Ymkou Thüringen a Christian Mission from the USA je zaměřen na výuku angličtiny, určen je pro mladé ymkaře ve věku 13–17 let. Cena pro účastníka: 115 Euro, doprava: dotována.
 • Y-camp, mezinárodní křesťanský letní tábor v Německu, 16.–22. 8., pro mladé ve věku 16–22 let, cena: 120 Euro, doprava dotována.
 • ESG Seminar, 26.–30. 8., Cologne, Německo
 • ČRDM výměna mládeže v Izraeli – přihlašování do 15. 5. 2020, poznávací týden v Izraeli zdarma pro účastníky se uskuteční na podzim tohoto roku
 • YMCA Sport Seminar 2020 – mezinárodní kemp pro Ymkaře, nejlépe mladé vedoucí sportovních aktivit ve věku 18-–30 let. Konat se bude 11.–15. 9. 2020 v městě Siderno v Itálii u moře. Podrobnosti budou zveřejněny později.

  4) Rozvojové programy

 • Youth Peace Network, tříměsíční kurz pro mladé vedoucí letních táborů v Kanadě s plnou úhradou všech nákladů, v roce 2020 obsazen, od prosince 2020 se lze hlásit na léto 2021.
 • Change Agents 5. kohorta – roční mezinárodní prestižní rozvojový YMCA program pro budoucí vedoucí Ymky, výběrové řízení proběhne v průběhu roku 2020, bude ještě upřesněno, program začne v lednu 2021.
 • Leadership Academy – výběrové řízení by mělo proběhnout na koci roku 2020.

  Veškeré detaily týkající se podmínek přihlašování, fotky a videa najdete na webových stránkách YMCA: http:// www.ymca.cz/zahranicni-programy/ v sekci „Aktuální nabídky“. Recenze pobytů a příběhy dobrovolníků, kteří se programů zúčastnili, najdete na blogu https://ymcana- cestach.blogspot.com/.

  S případnými dotazy se můžete obrátit na zahraničního sekretáře YMCA v ČR – Sáru Soukupovou, a to na ymca@ymca.cz nebo na tel: 774 481 844.

  Sára Soukupová, sekretář pro zahraničí YMCA v ČR, foto: archiv YMCA

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]