02/2020

Zahraniční výzvy 2020

Vydáno dne 17. 06. 2020 (405 přečtení)
Máte ve svém okolí mládežníka ve věku 18-30 let, který by rád na rok vyjel do zahraničí získat nové cenné zkušenosti? A poznal, co vše Ymka může v dalších zemích dělat? Dělal užitečnou dobročinnou aktivitu, získal nové přátele, dovednosti a třeba i nový pohled na svět? Zúčastnit se může ročního dobrovolnického pobytu přes program EVS! Dobrovolník může vyjet sám, případně v některých případech i s parťákem do některé z partnerských Ymek. Může tak strávit jeden rok (obvykle od září do léta) jako dobrovolník mimo ČR. Od září 2020 můžete strávit pár měsíců či rok na Slovensku, půl roku nebo rok v Německu, Anglii.


Náplň práce dobrovolníka záleží na pozici, na kterou se kandidát přihlásí a kterou si vybere, ale většinou jde o práci s dětmi a mládeží v klubech, kroužkách, na táborech, o práci v YMCA outdoorovém centru se spoustou zajímavých sportů, marketingu či v pastoračním týmu. Dobrovolník má během celého pobytu zajištěno ubytování, proplacenou místní dopravu, stravování, kapesné, certifikát (výborný např. do životopisu), mentora, zaškolení, dostatek volného času i na výlety apod. Dále některé Ymky nabízejí zároveň i proplacení dopravy, zajištění pojištění a jazykovou podporu (intenzivní kurzy daného jazyka).

A co se od dobrovolníka očekává? Práce 30-38 h/týdně, zodpovědnost, spolehlivost, soulad s hodnotami Ymky a schopnost komunikace v anglickém jazyce (alespoň základní). Jak se na ročních pobytech líbilo předchozím účastníkům a co vše si odnesli, si můžete přečíst v recenzích a článcích s fotografiemi na našem blogu https://ymca-na-cestach.blogspot.com.

Jednotlivé nabídky najdete na YMCA outdoorovém centru se spoustou zajímavých sportů, případně své dotazy směřujte na Sáru Soukupovou (ymca@ymca.cz). V případě zájmu se můžete na této adrese hlásit do 30. 6. 2020.

Sára Soukupová, zahraniční sekretář YMCA v ČR, foto: archiv YMCA

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]