03/2020

Zahraniční programy v roce 2021

Vydáno dne 05. 10. 2020 (409 přečtení)
I když byla letos vinou řady omezení část zahraničních programů odložena, stále řada z nich běžela. A díky těmto omezením se dokonce objevily i programy nové, např. v online prostředí. Na příští rok se opět velká spousta programů chystá, nejen těch online. A to i přes to, že je velice těžké predikovat budoucnost. Zatím to vypadá, že individuální dobrovolnické pobyty omezovány nebudou (běžely zatím prakticky bez omezení), a co se týče letních akcí, tak i když zde musíme počítat s možnou změnou, snad by všechny také měly proběhnout. Bohužel dnes nemůžeme v této oblasti nic jistojistě potvrdit, ale snad všechny plány doufejme vyjdou :-).

Pojďme se nyní společně podívat, na co se můžeme v nejbližším roce těšit.
Ke konci tohoto roku by měla proběhnout dvě partnerská setkání s ymkaři z Bavorska, a to 21. 10. v YMCA Paláci a 10.–12. 11. skupina českých sekretářů Ymky navštíví a prohlédne si Ymky v Norimberku a v Mnichově. S bavorskou Ymkou chceme na příští rok naplánovat intenzivnější spolupráci.

Bližší kontakt také udržujeme s Ymkou v Kolumbii, se kterou organizujeme několik programů v online prostředí. Ještě letos se můžete těšit na online English Camp, kterého se mohou první týden v prosinci čeští ymkaři zdarma zúčastnit, a v dalším roce na další online programy s výukou angličtiny a mezinárodní kurzy pro mladé vedoucí.

V rámci dlouhodobých pobytů budou moci mladí čeští dobrovolníci ve věku 18–30 let na 6–12 měsíců vycestovat na Slovensko, do Anglie a do Německa, a to od ledna či od září. Na léto pak budou moci vyjet opět do Anglie pomoci s dětmi na příměstských letních táborech v tamním sportovním centru v Ymce Bournemouth, do Severního Irska do YMCA Greenhill do tamního outdoorového centra pomoci s dobrodružnými tábory pro děti a mladé, jako táborový vedoucí bude moci jeden český dobrovolník vyjet do Kanady, do YMCA Fairthorne v Anglii, či možná opět i do Norska do tamního ymkařského Hotelu.

Na příští léto se také chystá celá řada zajímavých akcí, mezi kterými určitě nesmíme zapomenout zmínit ym2021kařské skautské Jamboree ve Finsku, Youth Unify, letní křesťanský kemp na Ukrajině, a několik letních táborů v Německu.

Mladí ymkaři se budou moci zúčastnit Y-Campu, mezinárodního křesťanského campu u jezera Wagineer See, kterého se každoročně účastní téměř 100 mladých účastníků z různých států světa ve věku 16–26 let, a kam zamíří i česká delegace. Konat se bude 13.–18. 8. 2021.

Dále se pár českých účastníků zúčastní i každoročně se konajícího International Youth and English Language Campu s výukou angličtiny, který v Německu vedou dobrovolníci z USA. Příští rok proběhne 21.–26. 8. 2021, určen bude mladým ve věku 13–17 let.

Těšit se mohou již teď mladí vedoucí na European YYMCA Youth Workers Camp, kde se potkají delegace ze dvanácti evropských zemí, které se budou se navzájem učit tipy a triky ze svých aktivit. Kemp se bude konat 1.–9. 8. 2021, zamíří na něj i 6 členů české Ymky ve věku 16–25 let.

Zaměstnanci YMCA v ČR se budou moci příští rok zúčastnit Evropské konference pro zaměstnance ve Švédsku, která proběhne 15.–19. 9. 2021. V rámci konference na zaměstnance čeká celá řada zajímavých workshopů, inspirativních přednášek, exkurzí, zajímavého programu s poznáváním švédské kultury a tamní Ymky a teambuildingových aktivit, kde se budou moci seznámit se svými kolegy v zahraničí.

Veškeré podrobné informace ke každé z chystaných akcí najdete na webových stránkách http://www.ymca.cz/zahranicni-programy/ v sekci Aktuální nabídky, kde najdete i jejich přesné termíny a podmínky pro přihlašování. Pokud byste měli k jakémukoli dotazy, neváhejte se obrátit na zahraničního sekretáře Sáru Dzvonikovou, ymca@ymca.cz.

Sára Soukupová, zahraniční sekretář YMCA v ČR

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]