03/2020

Ten Sing BěŽel 2020

Vydáno dne 05. 10. 2020 (332 přečtení)
Tento název je pro vás možná velikou záhadou, proto mi dovolte vám lépe přiblížit, o co se jedná. Ten Sing je volnočasová aktivita pro mladé, která se zaměřuje na náš rozvoj v kreativním a kulturním odvětví. Poskytuje nám nejen příležitost seznámit se s mnoha novými lidmi našeho věku, ale také možnost vyzkoušet si věci, ke kterým bychom se třeba jindy nedostali. Ať už se jedná o hru na nejrůznější nástroje nebo třeba dirigování sboru. Ten Sing standardně probíhá jako jiné kroužky každý týden – a tady se to trošku láme. Ten Sing BěŽel je totiž specifický v tom, že se na něj sejdeme pouze jednou za rok, a to na týdenní akci „Církev živě“. Ta se již 15 let koná v Letním táboře Komenského v Bělči nad Orlicí. Ten Sing byl ale součástí této akce již od roku 2003, kdy to ještě byl evangelizační kurz konaný v premonstrátském klášteře v Želivu. Odtud tedy název Běleč-Želiv, zkráceně BěŽel.


A co vlastně v Bělči děláme? Na celý týden máme přichystaný pestrý program s nejrůznějšími aktivitami. Každý den věnujeme několik hodin nacvičování písniček a tanců a tuto naši pilnou práci předvedeme na konci týdne na závěrečném veřejném koncertě. Takže máme velkou motivaci se snažit. To ale není vše.

Část dopoledne jsme měli kreativně-biblicky-zážitkový program s Chlopinem (Petr Chlápek –pozn. red.). Máme také hodně volného času, který věnujeme hrám, společné zábavě, ale také máme prostor pro to být sami a užívat si krásné přírody, ve které se akce odehrává. Každý den je odlišný a tak se nikdy nenudíme.

Letos jsme například měli noční bojovou hru, vodní bitvu a samozřejmě i opékání buřtů či koupání v blízkém „písáku“. Každý den se najde čas i ke zklidnění našich divokých duší, při kterém se společně zamýšlíme nad životními tématy Je nás každým rokem stále více (letos jsme již atakovali čtyřicítku!), a tak máme vždy možnost poznat někoho nového, což činí tuto akci stále zajímavou a atraktivní pro všechny účastníky. Proto bychom rádi pozvali i vás, abyste se připojili k našemu týdennímu dobrodružství, ze kterého si odvezete zážitky a přátele minimálně na celý rok, možná i na celý život.

Natálie Klasová (členka rady TS BeŽel a místopředsedkyně ČVTS), doplnil: Ondřej Strádal, foto: Ondřej Strádal, Majda Sojková

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]