03/2020

CO VIDíme za přínosy v letošní sezóně

Vydáno dne 05. 10. 2020 (291 přečtení)
Jsme skupina historického šermu In Taberna a zabýváme se obdobím života a vlády našeho nejvýznamnějšího panovníka Karla IV.


Letní sezóna, která nám v minulých letech nabízela stále více a více slavností spojených s historickými událostmi či s inscenovanými bitvami, kterých jsme se s chutí účastnili, letos kvůli koronavirovým opatřením prořídla. Ukázat své šermířské a lukostřelecké dovednosti jsme mohli alespoň na dvou pohádkových bitvách a to na Pútových zámeckých slavnostech ve Kvasinách na konci června a na Jemnické bitvě v srpnu.

Bohužel již tradiční Rytířský turnaj na hradě Cimburk a druhý ročník Bitvy u Vacenovic, které organizujeme, jsme letos museli zrušit. S naším interaktivním představením Dětská armáda jsme se ukázali na Roklfestu v Brně - Lesné. Jak název napovídá, hra je určena především pro děti, kteří si v rámci ní také zahrají na rytíře. S ohňovou show pod názvem Souboj osudů, jejíž choreografii jsme vytvářeli již v minulém roce, jsme se letos roztančili v závěrečném bloku ohnivých vystoupeních na Jemnické bitvě a na Hradozámecké noci na Cimburku.

Po dlouhé jarní pauze, která (nejen) nás uvěznila ve svých domovech, jsme se začali věnovat přípravě nové choreografie s prvky ledshow. A doufáme, že s ní již brzy potešíme i vaše oko.

Hana Hovorková, YMCA Brno, SHŠ In Taberna, foto: Zvíře Zlín

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]