04/2020

Mikuláš v Klubíčku

Vydáno dne 29. 12. 2020 (308 přečtení)
Milí čtenáři, představte si, co se nám stalo! To byste nevěřili!


Přestože jsme v coronavirové době a objevují se zvýšené obavy o životy, Mikuláš neváhal, povolal svou družinu a přijel nás do mateřských center navštívit. Domluvili jsme se s ním, že z důvodu vládních nařízení se pozdraví s dětmi přes okno a poslechne si připravené básničky i písničky.

Mikuláš se neurazil a nestrčil nás za pomoci čertů do pytle. Souhlasně pokýval hlavou – věděl, že v pohádkách to bývá malinko jinak než u nás, v „člověčím“ světě. Společně s andělem domluvil svým čertíkům a ti přes okno předvedli několik svých povedených kousků.

V Rodinném centru YMCA Mikuláši pomáhal hodný čert a dva andílci, kteří pomáhali zvládnout obavy menších dětí. Pro nadílku si během hodiny a půl přišlo 20 dětí. Každý od Mikuláše slyšel, co se mu daří a na čem by měl ještě zapracovat. Děti byly nadšené a rodiče dojatí. Bylo to moc krásné a intenzivní. Možná víc než normálně. Možná se tím vším „ošklivý“ učíme něčemu hezkému.

V mateřském centru Domeček si děti spolu s rodiči vyzvedli u Domečku velkou obálku s instrukcemi a jednoduchými úkoly. Prošli cca 1,5 km dlouhou trasu po centrálním parku. Trasa byla vhodná jak pro malé chodce, tak pro kočárky. Na konci cesty je čekal Mikuláš v okénku, kde si s nimi popovídal a obdaroval je balíčkem. V balíčku byl kromě zdravých dobrot i polotovar k výrobě andílka. Letošní cesty za Mikulášem se zúčastnilo 60 dětí.

V mateřském centru Klubíčko se děti vydaly za tmy na zahradu hledat pana Mikuláše. Andílci připravili dětem na cestičku lucerničky se světýlky, kudy se mohly děti bezpečně vydat za Mikulášem, aniž by se ztratily. Mikuláš všechny děti pochválil za snahu, co všechno během roku dělaly a za hezké chování ke všem lidem. Domluvil hříšníkům, aby již nezlobili. Mnohým dětem se ulevilo, že Mikuláš z knihy hříchů některá nedorozumění smazal.

Jedna moc hodná maminka přinesla kouzelným bytostem ještě teplé bramboráky. Po kterých se slehla zem. Čerti si zamastili kožich a už i tak špinavé ruce. Nakonec všechny děti dostaly krásné dárečky, zamávaly kouzelným bytostem a spokojeně šly s rodiči, a někteří dokonce i s prarodiči domů.

Zážitky z celého podvečera ve všech mateřských centrech nás zahřály u srdce, měli jsme všichni radost z hezkého setkání, které nám vrátilo naději a víru, že pravda a láska zvítězí, jak už tomu tak v pohádkách bývá.

Děkujeme Ti, Mikuláši! Děkujeme, andělé a čerti! Už teď víme, že nás příští rok zase navštívíte. A vy, milí čtenáři, nezapomeňte, že pohádky se nám budou dít i v našem světě, když to dovolíme.

Michaela Adámková, MS Klubíčko, YMCA Praha, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]