04/2020

Léto 2021 v zahraničních programech

Vydáno dne 29. 12. 2020 (271 přečtení)
I když je dnes situace nejistá, zatím počítáme s tím, že se povede realizovat připravované letní zahraniční programy. Letos se zúčastní skupiny českých mladých ymkařů i tří letních táborů Ymky v Německu. Všechny tři letní tábory běží pravidelně, patří mezi oblíbené akce a probíhají v anglickém jazyce. Jak tuto zajímavou a přínosnou zahraniční zkušenost hodnotí účastníci minulých ročníků, si můžete přečíst na našem blogu ymca-na-cestach. blogspot.cz. Již teď se na ně opět můžete přihlašovat.


1) International Youth and English Language Camp
Tento kemp s výukou angličtiny je pořádaný Ymkou Thüringen a Christian Mission from the USA a proběhne jako každým rokem v kempu Hoheneiche. Příští rok proběhne ve dnech 21.–26. 8. 2021 a je určen mladým ve věku 13–17 let. Cena pro účastníky je 95 E + doprava, YMCA v ČR pak účastníkům přispěje 1–2000 Kč dle počtu přihlášených účastníků. Na účastníky z Čech, Německa a USA čeká zajímavý a zábavný program.

2) Y-CAMP – křesťanský mezinárodní kemp s celosvětovou účastí
Druhý kemp proběhne v na břehu Wagineer See v Německu, kde také probíhá opakovaně a s úspěchem již několikátým rokem. Každý rok se na toto místo sjíždí cca 100 mladých ymkařů z celého světa. Své zástupce tam mají téměř všechny světadíly. Tento letní tábor proběhne 13.–18. srpna 2021 a je určen mladým ve věku 16–26 let. Cena tohoto kempu je 125 E/osoba + doprava, YMCA v ČR účastníkům na tábor přispěje 1–2000 Kč dle počtu přihlášených účastníků. Součástí kempu je ubytování, strava, zajímavý a zábavný program i táborová trička.

3) Youth Workers camp
Tento kemp je určen mladým vedoucím a dobrovolníkům z různých evropských Ymek. Proběhne v Campu Storkower See 1.–9. srpna 2021. Cílem kempu je pomoci účastníkům získat nové znalosti a dovednosti, jak vést program pro mládež (účastníci se naučí nové aktivity, hry apod.), kemp je tak vhodný pro mladé vedoucí skautů, Ten Singu, mladé vedoucí kroužků, letních táborů a dalších aktivit. Kempu se zúčastní skupina 6 českých účastníků ve věku 16–25 let (4 táborníci a 2 vedoucí, kteří budou pomáhat na místě s programem, starší 18 let), na místě bude dohromady cca 80 účastníků. Účastnický poplatek je ve výši 150 E (z této ceny pak účastníkům 80 E uhradí česká YMCA) a dotována by měla být z grantu i doprava.

Více informací o jednotlivých kempech i o dalších letních zahraničních programech najdete na webu v sekci „Aktuální nabídky“ na www.ymca.cz/zahranicniprogramy.

V případě zájmu se neváhejte přihlašovat na ymca@ymca.cz.

Sára Dzvoniková, sekretář pro zahraničí YMCA v ČR, foto: YMCA Srbsko

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]